قانون خانواده زن و فرزند 550000 تن تعیین شد

دولت با امضای معاون اول رئیس جمهور مصوبه تعیین میزان و ضوابط پرداخت پاداش پایان سال 1400 (عیدی) به کارکنان و بازنشستگان کشوری را تصویب کرد.

به گزارش رجانیوس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیأت وزیران، هیئت وزیران در جلسه 24 بهمن 1392 به دستگاه های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی اجازه داد تا کارکنان خود (رسمی، دائمی، پیمانی، خرید خدمات، قراردادی و موقت) و اساتید دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات شاغل تمام وقت (به استثنای کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار) مبلغ قطعی 16 میلیون در به نسبت مدت خدمت کار تمام وقت در سال 1400 به عنوان پاداش پایان سال (عید) در بهمن ماه امسال. برای پرداخت از محل بودجه مصوب به دستگاه های اجرایی.

همچنین بر اساس این مصوبه، پرداخت پاداش پایان سال (عیدی) به کارکنان خریدار خدمات، پیمانی و موقت، متناسب با خدمات تمام وقت آنان در سال 1400 و در هر صورت میزان عیدی این افراد خواهد بود. کمتر از 50 درصد رقم نباشد.

همچنین میزان پاداش پایان سال (عیدی) پرداختی به مستمری بگیران، مستمری بگیران، مزایای از کارافتادگی، حق بیمه وراث کارکنان فوت شده تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی. و شهدا و جانبازان. همچنین مبلغ قطعی 16 میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت می باشد.

بایرون به مستمری بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشور که حق بیمه خانواده، کودک و بیمه سلامت آنها در سال 1400 توسط این صندوق پرداخت شده است، ممکن است توسط این صندوق و سایر موارد غیر مشمول این صندوق ها از طریق وام های دستگاه اجرایی، سازمان پرداخت شود. یا شرکت دولتی مربوطه سررسید است.

  تحریف نامه رهبر معظم انقلاب توسط رئیس مجلس/خطاب دستور رهبری مجلس است نه دولت

لازم به ذکر است که کار نیمه وقت بانوان از نظر اجرای این مصوبه به صورت تمام وقت در نظر گرفته شده و معلمان نیز متناسب با ساعات تدریس مشمول این مصوبه خواهند شد.

همچنین شرکت های دولتی موظفند از پرداخت مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیأت مدیره خودداری کنند و سازمان حسابرسی یا بازرسان قانونی شرکت ها موظفند. نظارت لازم را اعمال و تخلفات را گزارش کند.

علاوه بر عیدی موضوع مصوبه به منظور حمایت از خانواده، مبالغ ذیل توسط مرجع پرداخت عیدی به مشمولان این مصوبه به شرح زیر پرداخت خواهد شد:

– زوجه مبلغ قطعی 4 میلیون ریال

– برای هر فرزند تحت تکفل مبلغ ثابت یک میلیون و 500 هزار ریال

دیدگاهتان را بنویسید