قانون پایانه های تجاری منجر به شفافیت در نظام مالیاتی و نظارت بر قیمت کالاها می شود

16135 خبر اولیه

به گزارش تحریریه علی اکبر کریمی در خصوص اجرای قانون پایانه های تجاری و سامانه مودیان گفت: یکی از منطقی ترین راه ها ثبت فروش کالا یا ارائه هرگونه خدمات توسط عمده فروشان به تاجران فرش در سامانه است. و بر اساس درآمد واقعی مالیات باید جمع آوری شود.

وی افزود: اجرای قانون پایانه های تجاری و سامانه مودیان، تولیدکنندگان و فروشندگان را قادر می سازد تا به صورت آنلاین با سامانه مالیاتی ارتباط برقرار کرده و صورتحساب الکترونیکی صادر کنند.

نماینده مردم اراک در شورای اسلامی با بیان اینکه قانون پایانه های تجاری و نظام مودیان عدالت اجتماعی را به همراه خواهد داشت، گفت: قبل از اجرای این قانون بین مودیان مالیاتی و اصناف اختلاف وجود داشت که خدمات یا کالاهایی را به جامعه عرضه می کنند که میزان قابل وصول مالیات واقعی نبوده و بیشتر از درآمد آنها باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از مشاغل و مودیان نسبت به میزان مالیات معترض بودند و این مبالغ را بیش از حد می دانستند در حالی که اکنون با اجرای این قانون و اطلاعات ثبت شده در سامانه مالیاتی، مالیات ها به صورت واقعی و هوشمند اخذ می شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در این قانون پایانه های خرید، قانون مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده لحاظ شده است، گفت: این سامانه امکان تعیین میزان فروش، درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد را فراهم می کند. در محیط شفاف تعریف و مشخص شده است.

وی بیان کرد: قانون پایانه های فروشگاهی بر تمامی تولیدات تا زنجیره های خرده فروشی حاکم است و محصول را از زمان تولید در کارخانه تا رسیدن به خرده فروش رصد و رصد می کند.

  واردات خودروهای کار برای مردم ایران تجملاتی است اما پنت هاوس های لوکس مشکلی ندارند.

کریمی با اشاره به اینکه قانون پایانه های تجاری نیز کنترل قیمت ها را اجرا می کند، گفت: این قانون حلقه مفقوده تولید تا تحویل است و با ثبت قیمت در سامانه نمی توان از حقوق مردم تضییع کرد.

وی گفت: این قانون زمینه را برای نظام نظارت دولتی بر مغازه ها و ارائه خدمات فراهم می کند و از ایجاد تورم افسارگسیخته و گرانی جلوگیری می کند.

نماینده مردم در شورای اسلامی در گفتگو با اینتا با تاکید بر اینکه یکی از اصلی ترین تصمیمات اصلاح نظام اقتصادی بحث شفافیت است، گفت: عدالت اقتصادی را در جامعه شاهد باشیم.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید