قانون پایانه های فروشگاهی از فرار مالیاتی و قاچاق جلوگیری می کند

12549 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، مهدی طغیانی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره قانون پایانه های فروشگاهی و نظام مودیان گفت: … کمک می کند در واقع تمام معاملات کشور شفاف و در پرتفوی یا پروفایل مودی ثبت می شود. .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، قانون پایانه های فروشگاهی و نظام مودیان را قانونی راهبردی و راهبردی برای اقتصاد کشور دانست و گفت: قرار بود این سامانه از اردیبهشت ماه سال گذشته راه اندازی شود و هم اکنون قرار است راه اندازی شود. در ماه جولای. .

وی با بیان اینکه مسئولان مربوطه درباره فعالیت های در حال انجام در این حوزه شفاف سازی کردند، افزود: اگرچه این اقدامات دلگرم کننده است اما تا عملیاتی شدن این سامانه به اجرای قانون ادامه می دهیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با توجه به اینکه قانون پایانه های فروشگاهی و نظام مودیان یک قانون راهبردی است بر استفاده در اسرع وقت از آن تاکید داریم. البته باید توجه داشت که این قانون به معنای مالیات جدید نیست، بلکه سیستمی است که اطلاعات مالی را شفاف کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ملی در پاسخ به این سوال که آیا این قانون بر قیمت ها تاثیر دارد؟ وی افزود: از آنجایی که این سامانه با ایجاد شفافیت از گران فروشی جلوگیری می کند، می توان آن را از نظر شفافیت قیمت نیز موثر دانست، چرا که این سامانه زمینه را برای جمع آوری داده ها فراهم می کند و قیمت کالا در هنگام خرید و فروش تعیین می شود.

منبع: خانه ملت

  کدام استان ها پاداش بازنشستگی را پرداخت کرده اند؟

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید