قایق های ناوگان سپاه از رادار فرار کردند

فرمانده ناوگان سپاه با اشاره به رادارگریزی شناورهای جدید و سرعت حرکت ناوگان سپاه گفت: بدنه قایق های خود را رادارگریز کرده ایم و سعی داریم از بدنه های تولید داخل استفاده کنیم.

به گزارش رجانیوز، امیر دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده ناوگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر اظهار داشت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتصاب بزرگواران فرماندهی کل قوا و اهداف جشنواره مالک اشتر توسط فرماندهان و دوازده سال است که شاهد برگزاری این جشنواره با شرط و ارائه یگان ها و نیروها به عنوان ناظر بوده ایم.

وی در مورد الحاقات انجام شده به این نیرو گفت: در 3 سال گذشته 8 الحاقیه داشته ایم که عمدتاً تجهیزات داخلی بوده و در اختیار سربازان قرار گرفته است و به فضل الهی در آینده نیز شاهد چنین اتفاقات فرخنده ای خواهیم بود.

تنگسیری یکی از افتخارات نیروی دریایی و سپاه را استفاده از دانش بومی و تولیدات دانشمندان ایرانی دانست و ادامه داد: همانطور که می دانید نیروی دریایی ما یک نیروی راهبردی کامل است و هر آنچه در سایر نیروها وجود دارد در اختیار داریم. از مخازن و مخازن آب گرفته تا هواپیماهای بال ثابت، پهپادها. از این رو همواره تلاش کرده است در ارتباط، تعامل و همکاری مستمر با سایر نیروها و سازمان های نظامی و همچنین با وزارت دفاع در تولید سامانه ها و تجهیزات باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: دانش محوری که حضرت آقا بر آن تاکید داشتند در واقع تدبیر و رهبری ما در این عرصه است و همواره سعی کرده ایم از تجهیزات هسته ای دانش استفاده کنیم.

  یک کالا ارزان شد اما به چه قیمتی

وی در خصوص استفاده از تجهیزات بومی و استفاده و تقویت شرکت های دانش بنیان گفت: ما در نیروی دریایی افتخار می کنیم که تجهیزات ما ساخت شرکت های دانش بنیان است، برخی پهپادها و کوادهایی که استفاده می کنیم در واقع از شرکت های دانش بنیان است. بنیاد خودمان و این دستور را به حضرت آقا دادیم که فرمودند شرکت های دانش بنیان را فعال کنیم و مفتخریم که از سال های اخیر در نیروی دریایی همیشه این کار انجام شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره رادارگریزی قایق های تندرو جدید گفت: بدنه شناورهای خود را رادارگریز کرده ایم و تلاش می کنیم از بدنه های تولید داخل استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حجم و کیفیت حضور ما در منطقه باعث فرار دشمن از خلیج فارس شده است، گفت: در عین حال همواره به کشورهای منطقه گفته ایم که می توانیم با خروج خود و الحمدلله امنیت برقرار کنیم. از سوی آمریکایی ها، امنیت برقرار خواهد شد. بیشتر در این منطقه حساس و استراتژیک ایجاد شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در سال های اخیر با حضور خود در منطقه مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده اند و شاهد درگیری های متعددی از جمله برخورد یک زیردریایی آمریکایی با ناو ژاپنی و یا هدف قرار گرفتن توسط یک ناو آمریکایی بوده ایم. قایق تفریحی امارات که متاسفانه یک هندی کشته شد.

دریادار طنسیری تاکید کرد: آمریکایی ها قوانین دریایی و دریانوردی را رعایت نمی کنند و از طریق آبی که مثلا خروجی است وارد می شوند و به طور کلی حضور آنها در منطقه با آسیب و برهم زدن ثبات و امنیت همراه است.

  BYD چین در فروش جهانی از تسلا آمریکا پیشی گرفت

وی در خصوص پیوستن ناو شهید سلیمانی به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انشاءالله در آینده این خبر را اعلام خواهیم کرد، کشتی شهید سلیمانی یک کشتی جوهردار منحصر به فرد است نه کاتاماران، ما دستی دارند. سه بدنه ما مارال و کاتاران را داریم، اما این قایق یک بدنه جوهری است، بدنه ای که کاملاً جدید است.

فرمانده ناوگان سپاه در پایان گفت: شناور شهید سلیمانی که پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی وارد سازمان شد نشان از حضور این شهید در اقیانوس ها و حضور همیشگی وی در جمع ملوانان انقلاب اسلامی است. سپاه پاسداران.

دیدگاهتان را بنویسید