قدیمی ترین مرورگر اینترنت در تاریخ ثبت شد

13674 خبر اولیه

نزدیک به یک سال پیش، مایکروسافت اعلام کرد که پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را در 15 ژوئن 2022 (25 ژوئن 1401) پایان می دهد.

امروز تاریخی است که مایکروسافت قول داد به فعالیت 27 ساله این مرورگر پایان دهد.

از امروز، مایکروسافت می گوید کاربران دیگر نمی توانند از این مرورگر استفاده کنند و زمانی که می خواهند از اینترنت اکسپلورر 11 استفاده کنند، مرورگر مایکروسافت اج کرومیوم به طور خودکار باز می شود.

البته برخی از نسخه های بسیار قدیمی ویندوز که چندان مورد استقبال کاربران نیستند، همچنان از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی خواهند کرد. مرورگر مورد نیاز برای استفاده از این مرورگر قدیمی راه حلی را ارائه می دهد:

در مرورگر جدید اج، حالت اینترنت اکسپلورر تنظیم شده است تا کاربران بتوانند از خدماتی که با این مرورگر سازگار هستند استفاده کنند. این وضعیت تا سال 2029 حفظ خواهد شد. برای استفاده از این ویژگی، کاربران باید به لبه: // تنظیمات پیش فرض / مرورگر رفته و گزینه Enable site reloading را در اینترنت اکسپلورر فعال کنند و اکنون فقط مرورگر را ببندند و دوباره باز کنند.

تقریباً یک دهه است که IE حاکم مطلق دنیای مرورگرها بوده است، اما در دهه اخیر پس از مشکلاتی که در این مرورگر وجود داشت، گوگل کروم توانست اکسپلورر را به حاشیه راند و به قدرت بلامنازع مرورگرها تبدیل شود، موضوعی که راضی کننده نبود. تیم مایکروسافت و آنها را به ادعای بازپس گیری بازار واداشت.

مایکروسافت با معرفی این مرورگر مبتنی بر کرومیوم که از ویژگی‌های تقریباً مشابه گوگل کروم استفاده می‌کند، امیدوار است به گذشته باشکوه خود بازگردد.

  مواد خام برای تولید آنتی بیوتیک ها پاکسازی می شود

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید