قرض دادن یک سلبریتی با سلیقه جعلی

گروه اجتماعی – رجانیوس: روز گذشته سیروان خسروی در صفحه شخصی خود نوشت که زمانی که برای افتتاح حساب به بانک مراجعه کرده، از او مدارک کار خواسته شده و از حق مسلم داشتن حساب پس انداز در کشورش محروم شده است!

پیگیری های رجانیوس نشان می دهد که هم حساب سیروان خسروی و هم ادعای او مبنی بر عدم امکان افتتاح حساب بیکاری نادرست است و چنین شرایطی برای حساب پس انداز وجود ندارد.

بر اساس آخرین ضوابط ابلاغی حساب پس انداز بانک ملت و مبارزه با پولشویی، تنها افرادی که «صاحب مشاغل» یا «پرداخت دارند» و «بیکار، بازنشسته، خانه دار، دانشجو و سرباز» ملزم به ارائه مدارک شغلی هستند. نیازی به ارائه مدارک نیست

به گزارش رجانیوز، این موضوع از سوی مدیر شعبه به سیروان خسروی اعلام و از وی خواسته شد در صورت عدم توانایی یا عدم تمایل به ارائه مدارک، خود را بیکار معرفی کند.

علاوه بر این و برخلاف ادعای این خواننده، در بسیاری از کشورهای دنیا قوانین افتتاح حساب به گونه ای است که برای کار نه تنها به مدارک نیاز دارند، بلکه به اسناد مالیاتی و غیره نیز نیاز دارند. در ایران اما مقررات فعلی مالیات بر درآمدهای کلان برخی از سلبریتی ها همچنان با ابهام و عدم جدیت در اجرا مواجه است.

رفتار عجیب سلبریتی ها هم اکنون به جایی رسیده است که علاوه بر ارائه مدارک قانونی برای پرونده های بانکی خود، علاوه بر زیر سوال بردن رفتار قانونی نظام بانکی، باید کشور خود را متهم به سلب حقوق بدیهی شهروندان کنند!

  فوری افزایش یارانه بازنشستگان برای سال 1401 اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید