قرعه کشی خودرو با قدرت ادامه دارد

10950 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، امید کلیباف، گرداننده سابق تلویزیون و سخنگوی فعلی وزارت صمت گفت: وزارت صمت نیاز به بستر ویژه ای دارد تا سیاست های بازار خودرو را به درستی تدوین کند تا همه عرضه و تقاضا از طریق او تامین شود. مردم نیز از وضعیت قرعه کشی گلایه داشتند و نهادهای قانونی مانند ریاست جمهوری و دادستانی از وزارت صمت خواستار نظارت بر روند قرعه کشی شدند. به همین دلیل سیستم یکپارچه توزیع خودرو را راه اندازی کردیم.

سخنگوی وزارت صمت گفت: برای تسلط بر بازار خودرو و تمامی عرضه کنندگان، امکان تحویل خودروهای خارج از سامانه یکپارچه وجود ندارد و در واقع چنین موضوعی به بازار آسیب می زند. به همین دلیل بر اساس مصوبه سران قوا که بر اساس آن وزارت صمت به عنوان متولی بازار تعیین شد، مانع از تحویل خودرو به بورس شدیم.

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، همزمان با پایان مهلت انتخاب اولین طرح یکپارچه فروش خودرو (5 خردادماه)، پنج محصول گروه خودروسازی سایپا شامل کوئیک اس، کوئیک آر، ساینا اس، پیشنهاد ساینا و احتمالا شاهین بدون فرآیند قرعه کشی و با سیستم یکپارچه; البته این موضوع به گفته سایپا و بسته به ظرفیت باقیمانده اولین دوره فروش یکپارچه است.

کلیباف افزود: اما نکته قابل توجه این است که با توجه به اینکه فشار تقاضا برای برخی خودروها کمتر و برای برخی بیشتر است، خودروهایی که تقاضای کمتری دارند، می توانیم زودتر قرعه کشی را حذف کنیم و برای خودروهایی که در تقاضای بیشتر، کمی. «بعداً؛ اما این بدان معنا نیست که وزارت صمت لغو قرعه‌کشی را دنبال نمی‌کند. زمان لازم برای حذف قرعه‌کشی برای خودروهای پرتقاضا بیشتر می‌شود. پایان امسال یا در نهایت از ابتدای سال آینده (برای محبوب ترین مدل های خودرو) ما می توانیم خودروها را بدون قرعه کشی ارائه دهیم.

  معتبرترین شرکت پشتیبانی خودرو در کرج و حومه

لازم به ذکر است وزیر صمت سال گذشته وعده داده بود که در سال 1401 قرعه کشی صورت نگیرد اما این وعده محقق نشد و مشخص نیست که آیا درخواست سخنگوی وزارت صمت محقق می شود یا خیر.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید