قرنطینه هوشمند به زودی در تهران راه اندازی می شود

معاون درمان کارخانه کرونا در تهران گفت: موضوع قرنطینه هوشمند به زودی مطرح و به تدریج همراه داشتن کارت واکسن برای مردم اجباری می شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایسنا، نادر توکلی درباره محدودیت های تردد شبانه در کرونا اظهار کرد: سه هفته پیش مصوبه ای در ستاد مرکزی کرونا در استان تهران داشتیم که در آن پیشنهاد رفع محدودیت تردد در شب شد. زیرا در شرایط فعلی به نظر می رسد این محدودیت ها کارایی لازم را ندارد و به همین دلیل پیشنهاد کرده ایم در ستاد ملی رفع شود. محدودیت‌های تردد شبانه قطعاً در سال گذشته اعمال شد، زیرا ما در اوج بودیم و در نتیجه توانستیم تعداد تجمعات خانوادگی و دوره‌ای را که بیشترین تأثیر را در افزایش موارد داشت کاهش دهیم.

معاون درمان ستاد مبارزه با کرونا در خصوص اجرای مهار هوشمند کرونا گفت: اجرای طرح مهار هوشمند کمی سخت و زمان بر است. بر اساس آنچه مصوب شده، به زودی موضوع قرنطینه هوشمند مطرح و به تدریج همراه داشتن کارت واکسیناسیون برای مردم اجباری می شود. البته، واکسیناسیون به خودی خود مفید نیست، و در عین حال رعایت پروتکل های بهداشتی مهم است.

وی در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در پایتخت گفت: این طرح همچنان وجود دارد زیرا زمانی که در مرحله آرام بیماری قرار می گیریم اهمیت این طرح بیشتر نمایان می شود. زیرا ردیابی مخاطبین مثبت در شرایط فعلی بسیار مفید است.

توکلی ادامه داد: آنچه ما طبق دستورالعمل داریم این است که تست تاج در طرح شهید سلیمانی رایگان است. دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه بهداشت و درمان در این زمینه هزینه کرده اند و بازگشت این منابع از یک سو به سازمان های بیمه گر و از سوی دیگر به سایر حوزه های مرتبط مربوط می شود.

  خودروی برقی ایرانی بوق آمریکایی تسلا را شکست

وی افزود: طرح شهید سلیمانی بسته به تعداد مددجویان در حال اجراست و همچنان به قوت خود باقی است. مراکز خاصی با کمک جامعه پزشکی و بسیج منطقه ایجاد شده است که قدرت و شدت اجرای آنها به وضعیت عمومی تاج بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید