قصه گویی بین المللی درباره «قاسم فتح اللهی»/ آنها هم در ادعای خود تردید کردند

گروه سیاسی رجانیوز: «قاسم فتح اللهی» یکی از پاسداران سپاه پاسداران در تهران بود که هفته گذشته در تیراندازی با دزدان در محل اقامتش کشته شد، اما شبکه بین المللی وابسته به عربستان مدعی است که این یک معامله داخلی بوده است. ادعایی که بعدها مورد تردید خودشان قرار گرفت.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش تسنیم، شامگاه چهارشنبه 23 دی ماه 1401 تیراندازی در یکی از کوچه های خیابان مختاری تهران رخ داد و به سرعت در رسانه ها و شبکه های مجازی بازتاب یافت.

هویت این تیراندازان «قاسم فتح اللهی» از نیروهای سپاه محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) تهران و فرمانده پایگاه بسیج مسجد امام سجاد (علیه السلام) منطقه مختاری است.

مسئولیت او در همان لحظات اولیه احتمال تروریستی بودن حمله را افزایش داد و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

اما ساعاتی بعد سرهنگ صباحی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس کلانشهر گفت که ممکن است حادثه تروریستی نباشد و با توجه به اینکه در همسایگی منزل فتح اللهی سرقتی صورت گرفته، احتمال می رود وی در درگیری با فتح اللهی کشته شده باشد. دزدها

بعدها با انتشار تحقیقات تکمیلی، گفته های سرهنگ صباحی تایید شد.

شهادت قاسم فتح اللهی چگونه بود؟

قاسم فتح اللهی در یک ساختمان چهار طبقه در یکی از کوچه های خیابان مختاری زندگی می کرد.

او در طبقه اول زندگی می کرد، برادرش در طبقه دوم زندگی می کرد، یکی از بستگان نزدیک او در طبقه سوم زندگی می کرد و طبقه چهارم غیرقابل سکونت بود.

  اعطای جایزه مدیر برجسته سال به مدیرعامل بانک صادرات ایران

آن شب برادرش در خانه نبود و او هم از غیبت او خبر داشت، اما ناگهان متوجه حضور فردی در خانه برادرش می شود.

وقتی به خانه برادرش می رود متوجه حضور دزد می شود. دزد برای فرار از بالکن طبقه دوم می پرد. او برای جلوگیری از فرار دزد از پله ها به سمت پارکینگ پایین می رود و یکی از همسایه ها به کمک او می آید.

اما سارق مسلح و گوشه گیر دست به جلیقه خود زد و به سمت او و همسایه گلوله شلیک کرد که منجر به کشته شدن فتح اللهی شد، همسایه مجروح شد و سارق نیز متواری شد.

یک روایت عجیب و غریب بین المللی از ادعای خارق العاده

اما شبکه بین المللی مرتبط با عربستان سعودی ماجرای عجیبی را از این حادثه نقل کرده است. روایتی برخاسته از تسویه حساب در ارتش.

البته آنچه او گفت روایتی نبود. زیرا این شبکه بدون ارائه هیچ سند و مدرکی به مخاطبان خود، تنها مدعی است که بر اساس اطلاعات انحصاری دریافتی، نیروهای اطلاعات سپاه قاسم فتح اللهی را کشته اند.

اینترنشنال قبلاً چنین خبری را منتشر کرده است. این خبرها در دو تا سه ماه گذشته منتشر شده است، از جمله اینکه مقامات رژیم و خانواده‌هایشان کشور را ترک کرده‌اند یا اینکه مقامات ایرانی در حال مذاکره با ونزوئلا برای پناهندگی پس از سرنگونی بوده‌اند.

محسن ساگارا از اپوزیسیون خارجی بعدها برای ارائه تحلیل خود در شبکه بین الملل حاضر شد. او پیش از این نیز ادعاهایی درباره سپاه کرده بود، اما نام فرماندهان را اشتباه تلفظ کرد و صحبت هایش نشان می داد که با ساختار فعلی سپاه آشنایی ندارد.

  انتقاد مرجع تقلید از عدم واردات خودرو/ مردم در معضل افزایش درآمدهای دولت و افزایش قیمت ها باقی مانده است.

این شبکه برای واقعی شدن ادعای خود نیز اعلام کرد که فتح اللهی در چت پلی استیشن با معترضان در ارتباط بوده اما این ادعا به حدی غیرواقعی بوده که علی افشاری در گفتگو با این شبکه گفت: کشته شدن قاسم فتح اللهی توسط انقلابی گارد» به منظور تسویه حساب های داخلی بود. این یک فرضیه احتمالی است که شواهد کافی برای آن وجود ندارد.”

پس از این سخنان، شبکه بین المللی مرتبط با عربستان، سخنی از این فرمانده پایگاه بسیج که در درگیری با راهزنان به شهادت رسیده بود، نگفت و به داستان او پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید