قطعنامه آمریکایی ها و تروئیکا علیه ایران در شورای حکام تصویب شد/ ادامه سیاست فشار حداکثری در آژانس/ چین و روسیه به قطعنامه ضدایرانی رای منفی دادند.

گروه بین الملل رجانیوز: قطعنامه تروئیکای آمریکا و اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصویب شد.

من گزارش میدم رجانیوز; در آن قطعنامه با مخالفت چین و روسیه، نویسندگان با تکرار ادعاهای دروغین درباره کشف مواد هسته ای در سه سایت اعلام نشده در ایران، خواستار همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی شدند.

قطعنامه فوق الذکر که به گفته منابع دیپلماتیک شب گذشته به دبیرخانه آژانس تحویل داده شده است، «می داند که ضروری و فوری است» ایران بدون تأخیر «توضیحات فنی مستدل» در مورد ادعاهای مطرح شده و همچنین احتمال دسترسی به سایت ها و تجهیزات”. برای “نمونه گیری”. کند

۲۶ کشور به این قطعنامه رای مثبت دادند، ۲ کشور رای مخالف و ۵ کشور رای ممتنع دادند.

این سومین قطعنامه شورای حکام آژانس علیه ایران از زمان اجرای برجام و بسته شدن پرونده ادعایی پادمانی است که تحت فشار رژیم صهیونیستی در شورای حکام آژانس صادر شده است. در 30 ژوئن 1399 و 18 ژوئن 1401، قطعنامه مشابهی توسط سه کشور اروپایی عضو برجام و مورد حمایت آمریکا پیشنهاد و تصویب شد.

بیشتر بخوانید:

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت که صدور این قطعنامه تأثیری بر کار او برای حل و فصل مسائل باقی‌مانده در مورد مشکلات ادعایی پادمانی ایران نداشته است.

در سال های اخیر کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی ایران را به دنبال اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده اند. ایران قویا این اتهامات را رد کرده و تاکید کرده است که به عنوان یکی از امضاکنندگان معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) و یکی از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دسترسی به فناوری هسته ای برای اهداف صلح آمیز را دارد.

  شورای سیاسی به جای حمایت از مبارزه با فساد در خدمت تقویت جنبش مسالمت آمیز است، نقش ائمه جمعه در پیگیری مطالبات مردم چیست؟

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند و هرگز مدرکی مبنی بر اینکه برنامه انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز این کشور برای اهداف نظامی منحرف شده است، نیافته‌اند.

جمهوری اسلامی ایران اقدامات واشنگتن و سه کشور اروپایی را بر خلاف رویه دیپلماتیک عجولانه و غیرسازنده توصیف کرد و هشدار داد که هرگونه اقدام سیاسی در آژانس با پاسخ متناسب، موثر و فوری جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد. ایران.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید