قطع روابط تجاری با ایران به ضرر ما بود/ از افتتاح مرکز تجاری ایران در برلین استقبال کرد

گروه بین الملل رجانیوز: علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت در دیدار با میشائیل شومان، رئیس انجمن فدرال توسعه اقتصادی و تجارت خارجی آلمان (BWA) که با حضور م.پ. قاضی زاده هاشمی و محمود فرازنده سفیر ایران در آلمان تاکید کردند که دو کشور باید از مسائل سیاسی دوری کنند.

وی تجارت را موضوعی متفاوت از مسائل سیاسی دانست و افزود: تجربه همکاری با سایر کشورها نشان می دهد که روابط تجاری بدون توجه به دیدگاه سیاسی قابل گسترش است.

طرف آلمانی نیز با تایید این موضوع اعلام کرد که گسترش روابط سیاسی به نزدیکی منافع و در نهایت نزدیکی مردم به یکدیگر منجر می شود و نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.

در این نشست طرفین در خصوص اعزام هیات های تجاری و استقبال از آنها به توافق رسیدند و طرف آلمانی ضمن استقبال از اعزام هیات های تجاری آلمانی به ایران گفت: امروز با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در ایران، قطع ارتباط روابط تجاری بیش از آن که به ضرر ایران باشد، به ضرر تجار آلمانی است و ما نمی توانیم از ظرفیت موجود در ایران استفاده کنیم.

رئیس اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و تجارت خارجی آلمان همچنین خواستار اختصاص فضای بیشتر نمایشگاهی به تجار آلمانی در نمایشگاه های ایران شد.

در ادامه این نشست، طرفین در خصوص ارتباط پلتفرم های تجاری B2B و B2C به توافق رسیدند. این رویداد می تواند باعث ایجاد ارتباط افراد تجاری با یکدیگر شود و افراد تجاری بدون ملاقات و صرف وقت و هزینه بتوانند محصول مورد نظر خود را شناسایی کرده یا محصول خود را به بازار عرضه کنند.

  چین به شرکت های دولتی هشدار می دهد که به دنبال بیت کوین بگردند

علاوه بر این، طرف آلمانی با استقبال از راه اندازی مرکز تجاری ایران در برلین، تاکید کرد که در این صورت تمام تلاش خود را برای ارتباط تجار آلمانی با مرکز تجاری و در نهایت تجار ایرانی به کار خواهد گرفت.

ارتباط صندوق ضمانت با صندوق های بیمه آلمان موضوع دیگری بود که توسط مایکل شومان از پیمان پاک مطرح و مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد طرفین از راه حل جایگزین LC برای توسعه روابط تجاری استفاده کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت در پایان این نشست اعلام کرد که بنا به درخواست طرف آلمانی، این سازمان آمادگی دارد تا با برگزاری جلسات B2B، فضای نمایشگاهی را با تخفیف قابل توجه در اختیار شرکت های آلمانی و میزبان هیئت های تجاری از این کشور قرار دهد. با تجار ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید