قیمت برنج در حال کاهش است

11202 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران (موباد)، امیر طالبی با تاکید بر اهمیت و ضرورت وجود انواع کالاهای اساسی برای مصرف کنندگان عادی افزود: انتظار می رود با کاهش قیمت برنج ایرانی مردم شروع به استفاده از این محصول خواهند کرد و همچنین واردات برنج نیز امکانی است تا مصرف کنندگان حداقل از حضور برنج خارجی با قیمت مناسب و به مقدار کافی در بازار مطمئن باشند.

وی با اشاره به اینکه افزایش عرضه هر کالایی بر کاهش قیمت آن کالا در بازار تأثیر می گذارد و تعادل تقاضا و عرضه منجر به تعدیل قیمت می شود، گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران بر اساس اعلامیه اعلام شده است. وظایف، انواع کالاهای اساسی از جمله واردات برنج به کشور؛ همچنین بخش خصوصی نیز سهم بالایی در واردات این محصول دارد.

طالبی با تاکید بر کیفیت خوب برنج های وارداتی به کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران و تلاش این شرکت برای خرید کالاهای ممتاز از جمله برنج، تصریح کرد: برنج های وارداتی به کشور ابتدا در محل تولید و توسط بازرسان بین المللی نمونه برداری می شود. نمونه ها برای آزمایش به آزمایشگاه های معتبر خارج از کشور ارسال می شود و پس از تایید، کالا بر اساس همان مشخصات مندرج در قرارداد خرید به مبادی ورودی کشور تحویل می شود.

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران واردات کالاهای اساسی توسط بخش خصوصی را نیز از قوانین بازرسی و تایید محموله های وارداتی تبعیت می کند و خاطرنشان کرد: علاوه بر تاییدیه های خارج از کشور، قبل از ترخیص انواع کالاها، غذا و داروی زیر مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران نمونه برداری کرده و این کالاها را آزمایش می کنند و سپس اجازه ورود کالا به کشور را می دهند.

  جزئیات مراحل پنج گانه واریز/پرداخت صندوق توسعه ارز در حال انجام است

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید