قیمت رب گوجه فرنگی و ماهی تن افزایش یافت

به گزارش رجانیوس، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزایش قیمت برخی کالاها را تکذیب کرد و گفت: تاکنون افزایش قیمت رب گوجه فرنگی و تن ماهی در بازار مشاهده نشده است.

کاسمعلی حسنی گفت: کارخانجات در چند روز اخیر میزان تولید رب گوجه فرنگی در بازار را کاهش داده اند و این امر با الگوبرداری از سایر کالاها به منظور افزایش قیمت انجام شده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت رب گوجه فرنگی در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حال بررسی است، خاطرنشان کرد: عرضه این محصول محدود است و بانکداران برای تامین نیاز بازار به خرید از تولیدکنندگان ادامه می دهند.

حسنی افزود: علیرغم اینکه فصل تولید گوجه فرنگی است، نیاز بازار کمتر از سوی تولیدکنندگان تامین می شود، در حالی که پیش از این پیشنهاد حتی گاهی اوقات گوجه فرنگی مجبور به عرضه روغن می شد.

وی گفت: رب گوجه فرنگی دو برابر مصرف سالانه تولید می شود. ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان رب گوجه فرنگی در خاورمیانه به ویژه برای روسیه، عراق و افغانستان است، زیرا محصولات این کشور ارگانیک، ارزان، مرغوب، با کیفیت و غلظت بالا است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با تاکید بر اینکه رب گوجه فرنگی بیش از نیاز تولید می شود، گفت: با توجه به افزایش دستمزد کارگران و حمل و نقل و حتی قیمت گوجه فرنگی، نیاز به تغییر و تعدیل قیمت وجود دارد. “

به گفته حسنی، پیش از آن رب گوجه فرنگی جایگاه خاصی در سبد فروش بنکداران نداشت اما کاهش عرضه، بازار این محصول را داغ کرده است.

  معرفی واکسن سوبرانا به چرخه واکسیناسیون نوجوانان

وی در خصوص ماهی تن گفت: در مجموع این محصول به دلیل قیمت بالای آن با کاهش فروش مواجه است و مورد توجه مشتریان قرار نمی گیرد.

به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر زمزمه افزایش قیمت کالاهای اساسی از جمله رب گوجه فرنگی و تن ماهی به دلیل اصلاح توزیع ارز ترجیحی مطرح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید