قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم گوشت مرغ 51000 تن بود

در پی اصلاح نرخ ارز و توزیع عادلانه نظام یارانه ای کشور، قیمت عمده فروشی هر کیلوگرم گوشت مرغ 55 هزار تن تعیین شد که امروز در میدان بهمن تهران با نرخ مصوب 51 هزار تن به ازای هر کیلوگرم به فروش رسید.

به گزارش رجانیوس، بر اساس لیست قیمت جدید کارخانه تنظیم بازار، قیمت مصوب عمده فروشی هر کیلوگرم مرغ 55 هزار و 500 تن و برای مصرف کننده 59 هزار و 800 تن است، اما قیمت این محصول امروز در میدان بهمن تهران و عمدتاً به فروش می رسد. حدود 51000 تن که قیمت مرغ را برای مصرف کنندگان کاهش می دهد.

در یکی دو روز اخیر پس از اصلاح نرخ ارز در بازار، تقاضا برای خرید مرغ نسبت به نرخ های قبلی افزایش یافته است.

علاوه بر این، دولت اخیرا با ارز 4200 تنی مواد اولیه را در اختیار بخش طیور قرار داده و تولیدکنندگان را بارگیری و به سامانه بازار عرضه کرده است.

حبیب اسداله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان طیور، گفت: تولید مرغ به وفور وجود دارد و کمبودی در بازار مرغ وجود ندارد و این امر باعث نگرانی و سردرگمی مردم می شود.

به گفته وی، مرغ زنده و گوشت مرغ مورد نیاز تهران طبق روال گذشته از استان های شمالی تامین می شود و مشکلی برای ارسال مرغ وجود ندارد، اما ممکن است در برخی مغازه ها و مراکز تحویل، تقاضا و انحراف توزیع افزایش یافته باشد.

قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده حدود 41 هزار تن برآورد شده است.

  جریان سازی اروپا علیه روسیه با نقشه ایران

دیدگاهتان را بنویسید