قیمت نفت از 117 دلار عبور کرد

به گزارش رجانی به نقل از فارس، امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی با توجه به اتفاقات اوکراین و روسیه افزایش یافته است زیرا سرمایه گذاران به دلیل نگرانی از کاهش عرضه در روزهای آینده خرید خود را افزایش داده اند. از سوی دیگر شوک تورمی که علائم آن ظاهر شد، تمایل به خرید نفت و سایر کالاهای اساسی و همچنین سهام در بازارهای سهام را تشدید کرد.

قیمت نفت برنت امروز بیش از 4 دلار در هر بشکه افزایش یافت و به 117.8 دلار در هر بشکه رسید.

هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 3.86 دلار افزایش به 114.46 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت سایر فرآورده های نفتی از گازوئیل و بنزین گرفته تا نفت کوره متغیر بود.

مناقشه اوکراین و روسیه از تورم جهانی خبر داد و سرمایه گذاران خریدهای خود را نه تنها از طلای سیاه، بلکه در بازارهای سهام جهانی نیز افزایش دادند که باعث افزایش قیمت ها شد.

شان اولیور، رئیس سرمایه گذاری استراتژیک در AMP می گوید: «روسیه حدود 30 درصد گاز و نفت وارداتی اروپا را تامین می کند که حدود 11 درصد کل تولید نفت جهان است.

وی گفت: پیش بینی خود را برای قیمت کالاهای اساسی اصلاح کردیم و تخمین زدیم که قیمت ها با توجه به اتفاقات اوکراین و روسیه حدود 10 تا 20 درصد افزایش یافته است.

شرکت های نفتی بر این باورند که این تولیدکننده بزرگ نفت پس از تحریم های گسترده علیه روسیه، عرضه نفت خود به بازارهای جهانی را کاهش خواهد داد.

  ترکیب ردیف های بودجه حاشیه ساز / خطای راهبردی در بودجه کشاورزی 1401

از سوی دیگر، سیگنال تولید شده توسط شوک تورمی در بازار، فدرال رزرو آمریکا را مجبور کرد تا احتمالاً نرخ بهره را در آن کشور افزایش دهد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا دیروز اعلام کرد که احتمال دارد نرخ بهره را 25 درصد افزایش دهد و در صورت افزایش تورم، تورم افزایش بیشتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید