قیمت نفت به 230 دلار رسید!

به گزارش سرمقاله، روزنامه معروف اقتصادی آمریکا معتقد است که تلاش زیاد اتحادیه اروپا برای تامین نیازهای انرژی به هر طریقی می تواند آسیب زیادی به کشورهای در حال توسعه وارد کند، زیرا باعث می شود بازار جهانی LNG با قیمت های جدید به فروش برسد. بالا.

وال استریت ژورنال مدعی است که اعضای اتحادیه اروپا فعالانه گاز طبیعی مایع (LNG) را به عنوان جایگزینی برای گاز روسیه می خرند و بنابراین کشورهای فقیرتر به دلیل قیمت های بالا نمی توانند از آنها سوخت بخرند. رقابت می کنند، محروم هستند و مشکل دارند.

بر اساس گزارش این نشریه، قیمت ال ان جی نسبت به پایین ترین سطح خود در دو سال گذشته 1900 درصد افزایش یافته است. قیمت فعلی گاز معادل خرید نفت 230 دلار در هر بشکه است. این در حالی است که LNG معمولاً با قیمت کمتری نسبت به نفت معامله می شود.

هر مولکول گازی که در منطقه ما موجود بود توسط اروپا خریداری شد زیرا آنها سعی داشتند وابستگی خود را به روسیه کاهش دهند.

کشورهای در حال توسعه نمی توانند برای منابعی با قیمت حدود 40 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (MMBtu) با اروپا رقابت کنند.

14088 خبر اولیه

بر اساس داده های موسسه اقتصادی وود مکنزی که این روزنامه آمریکایی نیز به آن اشاره کرده است، کشورهای اروپایی واردات LNG خود را از ابتدای سال تا 19 ژوئن تقریبا 50 درصد افزایش دادند. در همین بازه زمانی، واردات گاز هند 16 درصد کاهش یافت، چین و پاکستان نیز خرید گاز خود را 21 درصد کاهش دادند.

  9 طرح پتروشیمی روی میز دولت سیزدهم

مقامات پاکستانی اعلام کردند که چند روز پیش مناقصه LNG به ارزش حدود یک میلیارد دلار در این کشور برگزار شد، اما هیچ پیشنهادی دریافت نشد. مقامات گفتند که هر روز، مشاغل و خانه ها ساعت ها از خاموشی های دولتی رنج می برند، زیرا اسلام آباد به دلیل قیمت های بالاتر نمی تواند گاز طبیعی کافی برای نیروگاه های برق خود وارد کند.

مصدق مالک، وزیر انرژی پاکستان گفت: «هر مولکول گازی که در منطقه ما موجود بود توسط اروپا خریداری شد، زیرا آنها تلاش می‌کنند وابستگی خود به روسیه را کاهش دهند.»

بازارهای نوظهور آسیا بیشترین فشار ناشی از قیمت های بالای گاز را تحمل می کنند، اما بدتر این است که در حال حاضر چشم اندازی برای پایان دادن به این وضعیت وجود ندارد.

در برخی موارد، محموله های مقصد کشورهای فقیرتر به اروپا منتقل می شود. کارشناسان خاطرنشان می کنند که حتی اگر تامین کنندگان مجبور به پرداخت جریمه بر اساس قرارداد با کشورهای در حال توسعه باشند، لغو قراردادهای قبلی سودآور است.

به گفته والری چاو، رئیس تحقیقات گاز و LNG آسیا و اقیانوسیه در وود مکنزی، منابع جهانی LNG که برای تولید برق استفاده می شود، توسط کشورهای اروپایی جذب می شود.

او به WSJ گفت که بازارهای نوظهور در آسیا بیشترین فشار را متحمل می شوند، اما بدتر از آن، هیچ چشم اندازی برای پایان دادن به این وضعیت وجود ندارد.

در حالی که این تحولات برای هند و پاکستان زیانبار بود، یک نکته را به آنها یادآوری کرد که اگر بیش از یک دهه پیش در مورد خط لوله گاز ایران-هند همکاری می کردند و اختلافات اسلام آباد و دهلی نو را به بحث های اقتصادی وارد می کردند. ، اکنون با آرامش بیشتری انرژی مورد نیاز خود را تامین کردند.

  واکسیناسیون اجباری بر عهده دولت استرالیا است. پرداخت 50 میلیون دلار غرامت

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید