قیمت گاز قبل از جنگ در اوکراین نیست

14885 خبر اولیه

رابرت هاوبک، وزیر اقتصاد آلمان روز جمعه گفت که ترمز قیمت گاز آلمان تنها 80 درصد از مصرف معمولی خانوارها را پوشش می دهد تا مصرف کنندگان را تشویق به صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از کمبود احتمالی کند.

هاوبک به رادیو Deutschlandfunk گفت: «برای بیش از 20 درصد مصرف معمول، مطمئناً باید کل صورت حساب را بپردازید» و حتی قیمت قطعه تحت پوشش ترمز به سطح قبل از جنگ در اوکراین نزدیک نخواهد شد. به گزارش رویترز

وی با اشاره به 200 میلیارد یورو (196 میلیارد دلار) “سپر دفاعی” اعلام شده توسط دولت در روز پنجشنبه، گفت: “ما برای مدت طولانی به قیمت گاز به اندازه سال 2021 یارانه نخواهیم داد.”

هاوبک گفت آلمان از نظر تامین انرژی در “وضعیت بسیار پرتنشی” قرار دارد. اگر صرفه جویی نکنیم، اگر خانوارها مصرف را کاهش ندهند، باز هم خطر نداشتن گاز در زمستان را داریم.

رگولاتور شبکه آلمان که مسئول سهمیه بندی گاز در مواقع اضطراری خواهد بود، روز پنجشنبه اعلام کرد که مصرف خانوارها برای پایدار بودن بسیار زیاد است.

آژانس شبکه های انرژی فدرال آلمان گزارش داد که مصرف گاز طبیعی توسط خانوارها و مشاغل کوچک آلمانی در هفته گذشته 483 گیگاوات ساعت بوده که 14.5 درصد بیشتر از میانگین آن هفته در چهار سال گذشته است.

از سوی دیگر، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت که برای محافظت از شرکت‌ها و خانواده‌ها در برابر تأثیرات، یک «سپر دفاعی» به ارزش 200 میلیارد یورو (196 میلیارد دلار) شامل ترمز قیمت بنزین و کاهش مالیات بر فروش سوخت ایجاد کرده است. افزایش قیمت انرژی..

  وقتی آرزوی اولیای الهی برآورده شود

شولتز گفت: “قیمت ها باید پایین بیایند، بنابراین دولت هر کاری که بتواند انجام خواهد داد.” برای این منظور یک سپر محافظ بزرگ ایجاد می کنیم.

بر اساس این طرح که تا بهار 2024 اجرا خواهد شد، دولت ترمز اضطراری قیمت گاز را اعمال خواهد کرد که جزئیات آن ماه آینده اعلام خواهد شد. این کشور برای کمک به شرکت هایی که با قیمت های نقطه ای بالا در بازار دست و پنجه نرم می کنند، مالیات بر گاز برنامه ریزی شده را در نظر گرفته است.

شایان ذکر است که ترمز موقت قیمت برق، یارانه مصرف کنندگان و بنگاه های کوچک و متوسط ​​را برای مصارف اساسی پرداخت می کند و در نتیجه مالیات فروش گاز از 19 درصد به 7 درصد کاهش می یابد.

به نظر می رسد وضعیت آلمان روز به روز پیچیده تر از گذشته شده و همچنین به دلیل شکست خط لوله گاز نورد استریم و درگیری بین دو کشور صادرکننده گاز به این کشور آمریکا و روسیه است. شرایط برای این کشور سخت تر خواهد شد و آلمان زمستانی پیش بینی می کند.

منبع: برنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید