قیمت گاز و برق در اروپا افزایش یافته است

گروه اقتصاد – رجانیوز: قیمت گاز در هلند، قیمت پایه گاز اروپا، بیش از 13 درصد افزایش یافت و به 123 یورو در هر مگاوات ساعت رسید. قیمت برق برای سال آینده در بازار آلمان با 6 درصد افزایش به 186 یورو در هر مگاوات ساعت رسید که بالاترین سطح از 8 مارس است، در حالی که قراردادهای عرضه در ماه می در بازار انرژی اروپا به حداکثر 6.5 رسید. درصد افزایش یافت. قیمت قرارداد گاز انگلیس حداکثر 10 درصد افزایش یافت.

آلمان یک برنامه اضطراری را برای تضمین تامین گاز طبیعی به دلیل ترس از مختل شدن صادرات روسیه به دلیل جنگ در اوکراین آغاز کرده است. رابرت هوبک، وزیر اقتصاد آلمان اعلام کرد که برلین اولین مرحله از سه مرحله ممکن از یک برنامه محدود مدیریت انرژی را راه اندازی کرده است.

یگان ویژه ای برای نظارت روزانه بر وضعیت جلسه تشکیل می شود. تیم بحران شامل اعضای وزارت اقتصاد، تنظیم کننده شبکه آلمان، اپراتورهای شبکه و نمایندگانی از 16 لندر آلمان است و در صورت لزوم اقدامات بیشتری انجام خواهد شد.

بر اساس طرح اضطراری فعلی آلمان، هشدار اولیه اولین مرحله از سه مرحله است و نیازی به دخالت دولت برای سهمیه بندی گاز ندارد. با این حال، هابک از شرکت ها و مصرف کنندگان خواست تا به هر طریق ممکن به کاهش مصرف انرژی کمک کنند.

واردکنندگان انرژی آلمان در روزهای اخیر هشدار داده‌اند که درخواست ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای پرداخت بهای گاز به روبل، بعید است که در عرضه گاز اختلال ایجاد کند. بانک مرکزی روسیه، دولت و گازپروم، تنها صادرکننده گاز به اروپا، باید تا 31 مارس پیشنهاداتی را برای سیستمی برای پرداخت هزینه گاز به روبل به رئیس جمهور روسیه ارائه کنند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که ما گاز را به صورت رایگان عرضه نمی کنیم و این واضح است.

  سه دلیل برای جدی گرفتن Omicron

درخواست روسیه توسط گروه 7، از جمله آلمان، رد شد و نگرانی‌هایی را در مورد اختلالات عرضه ایجاد کرد.

حدود 55 درصد از واردات گاز آلمان در سال 2021 از روسیه است. اما این رقم در سه ماهه اول سال جاری به 40 درصد کاهش یافته است. وزیر اقتصاد آلمان گفت که این کشور نمی تواند قبل از اواسط سال 2022 بدون عرضه گاز روسیه باقی بماند.

به گزارش رویترز، کلاوس مولر، مدیر تنظیم کننده شبکه برق آلمان، در توییتی نوشت: هدف از هشدار اولیه جلوگیری از وخامت وضعیت عرضه گاز بود و از مصرف کنندگان و صنعت خواست تا برای همه سناریوهای ممکن آماده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید