قیمت یک سلبریتی برای اوکراین

بر اساس سرمقاله، دنیس شمیگال، نخست وزیر اوکراین گفت که بیش از 700 میلیارد دلار برای ترمیم خسارات ناشی از جنگ مورد نیاز است. این مبلغ دو برابر برآوردی است که کیف در ماه ژوئن ارائه کرد.

«ولادیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در اواخر دسامبر این رقم را یک تریلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری UNIAN، نخست وزیر اوکراین در جلسه کابینه در کیف اظهار داشت: ما قصد داریم با بانک جهانی بررسی جدیدی در مورد نیازهای اوکراین برای بهبودی سریع انجام دهیم. ما در ابتدای خرداد چنین برآوردی داشتیم که میزان خسارت 350 میلیارد دلار بوده است. بر اساس آخرین حملات به زیرساخت های اوکراین، امروز این مبلغ به بیش از 700 میلیارد دلار رسیده است.

در همین حال، او گفت که کیف قصد دارد از 17 میلیارد گریونا (426.6 میلیون دلار) که قبلاً از بانک های روسیه مصادره شده بود برای بازسازی خانه های جنگ زده استفاده کند. اشمیگل گفت که این پول قبلاً در یک حساب ویژه قرار داده شده بود.

این مقدار کمتر از آن چیزی است که زلنسکی در بیانیه ای در اوایل ماه اوت نقل کرد. در آن زمان، او گفت که کیف دارایی های روسیه به ارزش 28 میلیارد گریونیا یا تقریباً 765 میلیون دلار را توقیف کرده است.

قیمت یک سلبریتی برای اوکراین

میزان خسارات ناشی از جنگ در اوکراین متفاوت اعلام شده است. اشمیگال ادعای متفاوتی به مبلغ 1 تریلیون دلار به زلنسکی کرد که حدود 300 میلیارد دلار کمتر بود. در همان روز، 30 دسامبر، اتحادیه اروپا پیش بینی خود را 600 میلیارد یورو (633 میلیارد دلار) اعلام کرد.

  چگونه مرور بی فایده را کنترل کنیم؟

این ادعاها در حالی مطرح می شود که رسانه ها گزارش می دهند که برخی از سیاستمداران اتحادیه اروپا به طور فزاینده ای مایل هستند دارایی های مسدود شده روسیه را به کیف تحویل دهند. ایالات متحده و متحدانش در G7 حدود 300 میلیارد یورو (311 میلیارد دلار) از ذخایر بانک مرکزی روسیه و همچنین میلیاردها دلار دارایی در اختیار تجار روسی را در لیست سیاه قرار داده اند.

بلومبرگ همچنین گفت که در دولت آلمان در مورد این موضوع اختلاف نظر وجود دارد، اما او از مصادره به شرط حل شدن مسائل حقوقی حمایت می کند.

در تصاویر: اوکراین در معرض حمله رویترز.com

ماه گذشته، رهبر اوکراین فاش کرد که قراردادی با شرکت مدیریت دارایی آمریکایی بلک راک امضا کرده است تا به دولت اوکراین در مورد چگونگی ساختار بودجه بازیابی کشورش مشاوره دهد.

زلنسکی همچنین یک “طرح صلح” ده ماده ای را پیشنهاد کرد که بر اساس آن روسیه غرامت به اوکراین را پرداخت می کند و موضوع را به دادگاه جنایات جنگی ارجاع می دهد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید