لاوروف: تحریم ها مالیات بر استقلال روسیه است

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مصاحبه با رسانه های روسی و خارجی گفت که روسیه از دستورات غرب تبعیت نخواهد کرد و هیچ توافقی «توسط تاس» حاصل نخواهد شد. به آنها دیکته نمی شود.»

لاوروف گفت روسیه آماده مذاکره با اوکراین است، اما به عملیات برای تخریب زیرساخت ها و تسلیحات تهدیدآمیز علیه روسیه ادامه خواهد داد.

وی افزود: البته شک ندارم که برای بحران کنونی پیرامون اوکراین راه حلی پیدا خواهد شد، این موضوع مطرح شده و باید امروز انجام شود.

سرگئی لاوروف با تاکید بر اینکه طرح های نظامی علیه روسیه طراحی شده است، افزود: مسکو دیگر نمی تواند تهدید حمله مستقیم به روسیه از خاک اوکراین را تحمل کند.

وزیر امور خارجه روسیه افزود: این کشور اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد پنتاگون در مورد وضعیت آزمایشگاه های نظامی آمریکا در کیف و اودسا بسیار نگران است. وی گفت: نمی‌خواهم اسرار کسی را فاش کنم، اما شواهدی داریم که نشان می‌دهد پنتاگون عمیقاً نگران سرنوشت تأسیسات شیمیایی و بیولوژیکی خود در اوکراین است. آنها در کیف و اودسا هستند و اکنون نگران از دست دادن کنترل این آزمایشگاه‌ها هستند.»

هشدار نسبت به اقدامات تحریک آمیز اوکراینی ها

لاوروف در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار آمریکایی که از جنگ شجاعانه دفاع می کند، گفت: اطلاعات زیادی در مورد احتمال تحریکات وجود دارد، از جمله در شهر ماریوپل و سایر مناطقی که نیروهای اوکراینی اکنون در تلاش برای تخلیه غیرنظامیان هستند. ارتش اوکراین از عنوان سپر انسانی استفاده کنید.

  ترکیه از گروه 20 کنار گذاشته خواهد شد

وی گفت: ما آماده مذاکره هستیم. هنگامی که رئیس جمهور اوکراین درخواست مذاکره کرد، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین بلافاصله موافقت کرد و هیئتی را اعزام کرد. سپس رئیس جمهور زلینسکی نظر خود را تغییر داد. حتما آمریکایی ها به او گفته اند که عجله نکن. اما بعد دوباره گفتند ما آمدیم.

سرگئی لاوروف خاطرنشان کرد: روسیه موضوع جنگ جهانی سوم و جنگ هسته ای را مطرح نکرده است و این موضوع از سوی کشورهای غربی مطرح شده است و مسکو نیز نظرات خود را اعلام کرده است.

تحریم های غرب علیه روسیه ادای احترام به استقلال این کشور است

وزیر امور خارجه روسیه در تشریح موضوع تحریم های غرب علیه مسکو گفت: اگر حقیقت را می خواهید، تحریم ها نوعی مالیات بر استقلال کشور ما است. شرکت های غربی که از همکاری با روسیه امتناع می ورزند این کار را تحت فشار شدید سیاستمدارانی انجام داده اند که اکنون فقط به “تنبیه مسکو و آموزش ما” فکر می کنند، اما من به شما اطمینان می دهم که روسیه تمام مشکلات اقتصادی پیش روی غرب را دارد. “او ایجاد می کند، او تصمیم می گیرد.”

دیدگاهتان را بنویسید