لبنیات اروپایی آمریکا – بررسی رسانه های تحریریه

به گزارش سرمقاله، دیروز پایگاه خبری بلومبرگ گزارش داد، ایالات متحده از کشورهای اتحادیه اروپا می خواهد که در مجموع 1.5 میلیارد دلار در ماه به اوکراین کمک کنند.

مقامات ناشناس گفتند که دولت بایدن اروپا را تحت فشار قرار داده است تا در تلاش های خود برای حمایت از نبرد اوکراین علیه روسیه بیشتر تلاش کند.

یکی از منابع به بلومبرگ گفت، ایالات متحده و متحدانش که بسته های کمکی مستقل زیادی را به کیف ارائه کرده اند، در حال بررسی مکانیسم کارآمدتری برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد آسیب دیده اوکراین هستند.

اروپا، گاوهای شیری آمریکایی

به گفته یک منبع دیگر، به مقامات اتحادیه اروپا هشدار داده شده است که کنگره آمریکا به طور فزاینده ای در مورد تقسیم بار کمک بین متحدان صحبت می کند. یک مقام دیگر خاطرنشان کرد که ایالات متحده انتظار دارد اتحادیه اروپا ماهانه 1.5 میلیارد دلار به اوکراین کمک کند.

گفته می شود که این بودجه برای تامین نیازهای اساسی کیف، مانند مخارج عمومی عمومی، مدارس، بیمارستان ها و شبکه برق ضروری است.

در اواخر آوریل، رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت که اوکراین به ۵ میلیارد دلار در ماه برای حفظ اقتصاد خود نیاز دارد. در همین حال، در همان ماه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، رقم بالاتری معادل ۷ میلیارد دلار در ماه اعلام کرد و تاکید کرد که برای بازسازی کشورش به صدها میلیارد دلار دیگر نیاز دارد.

پنج‌شنبه گذشته، سنای آمریکا بسته کمکی گسترده دیگری به اوکراین را تصویب کرد که شامل 12 میلیارد دلار کمک اقتصادی و نظامی اضافی بود. بر این اساس، از اواخر فوریه که حمله روسیه آغاز شد، کل کمک های ایالات متحده به اوکراین به حدود 54 میلیارد دلار رسیده است.

  واردات ذرت به ارزش 3.3 میلیارد دلار در سال 1400

در همین حال، اتحادیه اروپا تنها 1 میلیارد یورو (980 میلیون دلار) از 9 میلیارد یورو وعده داده شده در ماه مه را به اوکراین پرداخت کرده است. در اواسط سپتامبر، بروکسل نیز موافقت کرد که 5 میلیارد یورو دیگر وام دهد، اما این وجوه هنوز پرداخت نشده است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید