لغو سفر پاپ فرانسیس به فلسطین اشغالی

اوضاع متشنج در فلسطین اشغالی واتیکان را بر آن داشته تا سفر رهبر کاتولیک های جهان به سرزمین های اشغالی را لغو کند.

به گزارش رجانیوس، رسانه های صهیونیستی روز شنبه از لغو سفر «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان به فلسطین اشغالی در 15 ژوئن (چهارشنبه 25 ژوئن) در چارچوب تور شرق خبر دادند.

دفتر پاپ اعلام کرد که این سفر به دلیل مشکلات سلامتی پاپ انجام نخواهد شد. با این حال، یک منبع سیاسی گفت که به نظر می رسد موج ناآرامی در اسرائیل بر تصمیم واتیکان برای لغو این سفر در آن زمان تأثیر گذاشته است.

پاپ فرانسیس قرار بود در چارچوب سفر به خاورمیانه از فلسطین اشغالی دیدن کند و سپس از لبنان و اردن دیدن کند.

پاپ فرانسیس در سال 2014 از سرزمین های اشغالی بازدید کرد و در این مدت با مقامات رژیم صهیونیستی از جمله ران ریولین، رئیس سابق صهیونیست ها دیدار کرد.

عملیات‌های انفرادی و استشهادی در سرزمین‌های اشغالی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است، زیرا سعید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی اخیر در قدس گفت: عملیات انفرادی تحولی ویژه در مقاومت فلسطین و امنیت و ضعف رژیم صهیونیستی است. رژیم تل‌آویو، و چنین عملیاتی تحولی خطرناک برای رژیم تل‌آویو است، زیرا به اتاق عمل یا امکانات ویژه نیاز ندارد.

منابع خبری یهودی و فلسطینی اخیرا از عملیات استشهادی در منطقه العاد نزدیک تل آویو در فلسطین اشغالی خبر دادند.

خبرگزاری شهاب به نقل از منابع یهودی گزارش داد که این عملیات با چاقو توسط یک شهروند فلسطینی انجام شد که طی آن 6 صهیونیست زخمی شدند.

  فوری وام ازدواج 150 میلیون تن بود

اما رادیو صهیونیستی رسما اعلام کرد که در جریان این عملیات سه صهیونیست کشته شده اند. برخی منابع نیز گفته اند که این عمل با قمه انجام شده و برخی دیگر گفته اند که این عمل با تبر انجام شده است.

منابع یهودی همچنین گفتند که عامل جنایت موفق به فرار از محل عملیات شده و جست و جو ادامه دارد. البته برخی منابع دیگر دو نفر را مقصر این عملیات می دانند. ارتش صهیونیستی همچنین از صهیونیست های حاضر در الععاد خواست در خانه های خود بمانند. سازمان صهیونیستی اعلام کرد که عاملان این حمله از سلاح گرم نیز استفاده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید