لغو قیمت گذاری دستوری و رفع موانع صادراتی، دو اقدام مهم برای حمایت از تولید

11005 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، یکی از اعضای کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید رشد اقتصادی کشور جهادی را تسریع بخشد، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه گفت: متاسفانه سرعت در اقدام در برخی اقدامات بسیار کند و قابل انتظار است که با کاهش مداخله دولت در برخی امور و واگذاری کار به بخش خصوصی، شاهد رشد و توسعه بخش‌های مختلف اقتصادی باشیم.

جعفر قدری با اشاره به تعریف و جایگاه بخش خصوصی در کشور گفت: دولت باید در حوزه بخش خصوصی سیاست های مشخصی داشته باشد و ضمن مساعد بودن فضای کسب و کار و انتقال به بخش خصوصی واقعی و رعایت واگذاری ها خواهد شد. اتفاق نیفتاده چشم انداز رشد اقتصادی در دسترس نیست.

این نماینده مجلس گفت: خوشبختانه دولت سیزدهم در زمینه تجارت بین الملل، حمایت از شرکت های دانش بنیان و… اقدامات خوب و موثری انجام داده است اما این اقدامات کافی نیست.

قدری بیان کرد: سطح روابط کشور با همسایگان رو به افزایش است و کشور با کشورهای مختلف معاهداتی منعقد کرده است که امیدواریم در ماه های آینده شاهد همکاری های بیشتر در زمینه های مختلف باشیم.

عضو کمیته برنامه و بودجه تاکید کرد: راه بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم رشد اقتصادی است که توسط بخش خصوصی محقق می شود. وزارت اقتصاد در برنامه خود باید برای توسعه تولید و رفع موانع آن تلاش کند.

نماینده مردم شیراز و زرگان در شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: دولت باید کارخانه های تولیدی راکد و بلااستفاده را به زنجیره تولید بازگرداند. در این صورت امید به تولید باز می گردد و رشد اقتصادی محقق می شود.

  دستگیری 300 نفر از رهبران فعال دشمن در مبارزه با حجاب

وی با بیان اینکه دولت و دولت باید بر تولید و رفع موانع تمرکز کنند، ادامه داد: برای حمایت از تولید باید دو اقدام رفع قیمت گذاری دستوری و رفع موانع صادرات انجام شود.

قدری خاطرنشان کرد: تسهیل در صدور پروانه کسب از سوی دولت و ایجاد فضا برای رفع موانع تولید، روند سرمایه گذاری را در کشور افزایش می دهد. در این صورت وجوه از بخش های غیرمولد به مولد ارسال می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید ارز و نقدینگی کشور صرف تولیدی شود که منجر به رشد اقتصادی شود.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید