لغو محدودیت های کرونا برای جام جهانی

گروه ورزشی _ رجانیوز: دولت قطر اعلام کرد از این پس هواداران جام جهانی که قصد سفر به قطر را دارند، نیازی به ارائه تست منفی برای ویروس کرونا و همچنین ثبت نام در اپلیکیشن پیشگیری که برای جلوگیری از حضور مبتلایان نصب شده است، ندارند. با ویروس کرونا در اماکن عمومی بسته

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، جام جهانی فوتبال 2022 قرار است از 8 آبان تا 6 آذر در قطر برگزار شود و این کشور یکی از شروط لازم برای ورود مردم و تماشاگران را ارائه نگاتیو اعلام کرده است. یک آزمایش کووید-19

سازمان دهندگان جام جهانی 2022 قطر پیشتر در بیانیه ای اعلام کردند که تمامی تماشاگران 6 سال به بالا باید تا 48 ساعت پس از ورود به قطر، نتیجه آزمایش PCR منفی داشته باشند. بینندگان 18 سال و بالاتر نیز باید برنامه تلفن ردیابی تماس دولتی به نام «اهتراز» را دانلود کنند. در ادامه این بیانیه تاکید شد که هواداران حتما در وسایل نقلیه عمومی قطر از ماسک استفاده کنند.

اکنون دولت قطر در آخرین بیانیه خود در آستانه مسابقات فوتبال اعلام کرده است که تمامی محدودیت های کرونا برای هوادارانی که قصد ورود به این کشور را دارند، برداشته می شود.

بر اساس اعلام دولت قطر، از این پس هواداران جام جهانی که قصد سفر به قطر را دارند باید تست کووید منفی ارائه دهند و همچنین در اپلیکیشن پیشگیری که برای جلوگیری از حضور افراد مبتلا به کرونا در محفظه طراحی شده است ثبت نام کنند. اماکن عمومی مانند قطارهای مترو یا مراکز خرید ساخته می‌شوند.

  رهبری نوشتاری نقش ویژه ای در شناسایی نویسندگان دارد

علامه افزود: برای ورود به قطر نیازی به ارائه گواهی واکسیناسیون نیست که یکی از شروط اعلام شده از سوی آن کشور برای هواداران و تماشاگران فوتبال است.

وزارت بهداشت قطر همچنین همزمان با فروکش کردن ویروس کرونا و کاهش و رفع محدودیت‌های کرونا، نیاز به انجام آزمایش PCR یا آزمایش آنتی ژن سریع را از شهروندان و ساکنان قطری ظرف 24 ساعت پس از بازگشت از خارج از کشور لغو کرده است.

کاهش و رفع محدودیت‌های کرونا برای ورود به این کشور در جام جهانی فوتبال شامل همه افراد اعم از هواداران، بازیکنان، مسئولان، مسئولان و رسانه‌ها می‌شود که از اول آبان ماه امسال وارد این کشور می‌شوند. اما شرط لازم و ضروری برای ورود افراد داشتن کارت هیا است.

پس از برداشته شدن محدودیت‌های کرونا برای همه شرکت‌کنندگان در این رویداد، مقامات قطری و فیفا از برگزاری جام جهانی پیش رو که به نوعی بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان پس از همه‌گیری ویروس کرونا محسوب می‌شود، به نشانه گذشتن جهان خبر دادند. این اپیدمی ویرانگر

با این حال، وزارت بهداشت قطر پیش از این هشدار داده بود که در صورت شیوع مجدد ویروس کرونا و ظهور سویه‌های جدید، اقدامات بهداشتی ویژه‌ای اتخاذ خواهد شد.

علاوه بر این، الزام استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی در قطر در ماه اکتبر برداشته شد و هواداران ملزم به پوشیدن ماسک در 8 استادیوم جام جهانی در طول مسابقات فوتبال نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید