لهستان مانعی برای حل بحران اوکراین است

اسپوتنیک به نقل از فارین پالیسی نوشت: فرانسه و آلمان به دلیل تمایل به همکاری با روسیه، رهبری اتحادیه اروپا را به لهستان واگذار خواهند کرد.

اوین درا در مقاله ای نوشت که تمایل امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان برای بازگشت به شراکت با روسیه می تواند نقش کشورهای اروپای شرقی به رهبری لهستان را در اتحادیه اروپا افزایش دهد.

نویسنده مقاله خاطرنشان می کند که وضعیت پاریس و برلین باعث بی اعتمادی قابل توجهی به اعضای شرقی اتحادیه اروپا می شود. در این راستا، لهستان نقش رهبری را در حمایت از اوکراین بر عهده گرفته است.

13803 خبر اولیه

درا معتقد است که فقدان ارسال تسلیحات قابل توجه و سریع از آلمان و فرانسه به اوکراین، تلاش های بیهوده برای مذاکره با رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، و تردید طولانی مدت در مورد اینکه آیا آنها می خواهند اوکراین برنده شود، کمتر از آنچه آنها می خواهند است. بازگشت به شراکت عادی با روسیه

به گفته وی، رهبران کشورهای اروپای شرقی می توانند از مجارستان الگوبرداری کنند که بارها تصمیمات کلیدی اتحادیه اروپا را مسدود کرده است. استدلال می شود که تغییر موازنه قوا به شرق می تواند توانایی اتحادیه اروپا برای دستیابی به اجماع در تصمیم گیری را کاهش دهد.

برای اتحادیه اروپا – به ویژه پاریس و برلین – این می تواند به مشکلات بزرگی منجر شود. یک موازنه قدرت جدید در حال شکل گیری است، خطوط آن به تدریج در حال ظهور است. لهستان، بزرگترین اقتصاد اروپای شرقی و ششمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا، نقش مهمی در توانمندسازی اروپای مرکزی و شرقی دارد.

  اقتصاد چین را نابود کنید!

درا تاکید کرد که اگر کشورهای اروپای شرقی نتوانند بر انفعال فرانسه و آلمان غلبه کنند، به سمت همکاری نزدیک تر با اعضای غیر اتحادیه اروپا ناتو یعنی ایالات متحده و انگلیس خواهند رفت.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید