لیست دارایی های سری پوتین منقضی شده است

13412 خبر اولیه

طبق سرمقاله، طبق یک سری ایمیل‌ها که همگی مربوط به یک دامنه (ایمیل) هستند، به نظر می‌رسد که شبکه‌ای از دارایی‌ها به ارزش 4.5 میلیارد دلار وجود دارد که متعلق به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه است. این دارایی ها از جمله کاخ ها، قایق های تفریحی و تاکستان ها ظاهراً توسط دوستان پوتین و مقامات دولتی ثروتمند در اختیار وی قرار گرفته است. اما این امکان وجود دارد که همه آنها به یک شبکه غیر رسمی از دارایی ها مرتبط باشند.

شواهد الکترونیکی وجود دارد که نشان می دهد مجموعه ای از خانه های تعطیلات و سایر دارایی هایی که گفته می شود توسط رئیس جمهور روسیه استفاده می شود، از طریق یک دامنه ایمیل مشترک به نام LLCInvest.ru مرتبط هستند. این دارایی ها بر اساس سوابق موجود متعلق به افراد، شرکت ها و موسسات خیریه است، اما با وجود این اسناد، به نظر می رسد که همه آنها متعلق به یک شرکت هلدینگ خصوصی است که در اصل متعلق به پوتین است.

ایمیل های مربوط به پایان شهریور شامل بحث و گفتگو بین مدیران و معاونانی است که مسئولیت شرکت ها و بخش های مختلف را بر عهده دارند. با کمال تعجب، این ایمیل ها در مورد مشکلات و مسائل تجاری روزمره صحبت می کنند. به نظر می رسد این افراد مسئول بخش های مختلف یک سازمان مشترک هستند. یک کارشناس مبارزه با فساد در روسیه می گوید مردان می توانند یک رئیس مشترک داشته باشند. LLCInvest به احتمال زیاد یک سرمایه گذاری مشترک است که اعضای آن می توانند سود و دارایی را با یکدیگر مبادله کنند.

  سردار سلیمانی به تحلیل آقای هاشمی خوش بین نبود/ تحلیل هاشمی را دور از واقعیت دانست.

نزدیک به 20 سال است که ولادیمیر پوتین متهم به جمع آوری مخفیانه دارایی های کلان با نمایندگی دیگران بوده است. ده سال پیش، یک تاجر روسی اعتراف کرد که بخشی از شبکه ای از افراد ثروتمند است که مجبور بودند میلیاردها روبل در یک صندوق سرمایه گذاری به نفع پوتین، نخست وزیر وقت جمع آوری کنند. ادعای تاجر بعداً رد شد و او از روسیه گریخت. سایر دارایی های مخفی پوتین قبلاً فاش شده است. به عنوان یک آپارتمان در سن پترزبورگ، دو ماشین قدیمی شوروی از دهه 50 قرن گذشته، یک تریلر و یک گاراژ کوچک.

پس از مطالعه یک ساله پروژه گزارش‌دهی جرایم سازمان‌یافته و فساد و وب‌سایت خبری روسی زبان مدوسا، مشخص شد که 86 شرکت و سازمان غیرانتفاعی وجود دارد که نمایندگان آنها از یک دامنه ایمیل مشترک استفاده می‌کنند. این دامنه ایمیل متعلق به یاهو یا هیچ پیام رسان عمومی دیگری نیست، بلکه متعلق به سروری است که متعلق به Moskomsvyaz، یک شرکت مخابراتی با روابط نزدیک با بانک روسیه است. این اطلاعات از طریق ابرداده های لو رفته از یکی از سرورهای این شرکت به دست آمده است. این داده ها نام فرستنده و گیرنده ایمیل، موضوع و زمان مکاتبات را نشان می دهد.

دارایی های مشترک در دامنه ایمیل عبارتند از:

  • کاخی به ارزش یک میلیارد یورو برای استفاده شخصی ولادیمیر پوتین.
  • تاکستان های بزرگ که گفته می شود در گذشته سرگرمی های پوتین بوده اند، از کنترل خارج شده اند.
  • پیست اسکی ایگور در منطقه لنینگراد، جایی که دختر پوتین در سال 2013 ازدواج کرد.
  • ساختمانی با نمای چوبی و ویلایی در قسمت شمالی سن پترزبورگ که مردم محلی آن را «ویلای تابستانی پوتین» می نامند.
  • دارایی 4.5 میلیارد دلاری شامل سپرده های نقدی بزرگ است. دو موسسه غیرانتفاعی که از یک دامنه ایمیل استفاده می کنند، سرمایه زیادی در حساب سپرده خود دارند.
  زمانی که قیمت ها در دولت روحانی با یارانه جبران نشد

منبع: برنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید