ماجرای رهبرانقلاب که از قطع درخت جلوگیری کردند

توجه به محیط زیست امری تشریفاتی و تزئینی نیست و توجه به حفظ طبیعت باید در بین عموم مردم به یک فرهنگ تبدیل شود.

به گزارش رجانیوس به نقل از روزنامه خراسان، تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تمرکز و توجه رهبر معظم انقلاب به محیط زیست گفت: ایشان با اطلاع، به شدت با قطع درخت مخالفت کردند، به طوری که در در پایان پیمانکاران مجبور شدند دیوار را به گونه ای بسازند که تنه درخت از آن عبور کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در دیدار رئیس، معاونین و خانواده شهدای سازمان حفاظت محیط زیست که در حرم رضوی برگزار شد، با اشاره به اهمیت محیط زیست از دیدگاه اسلام، خواستار حفظ طبیعت رفتار دینی و مذهبی شد. وی گفت: متاسفانه اهمیت محیط زیست برای مردم به خوبی تبیین نشده است.

توجه به محیط زیست امری تشریفاتی و تزئینی نیست و توجه به حفظ طبیعت باید در بین عموم مردم به یک فرهنگ تبدیل شود. حجت الاسلام والمسلمین مروی همچنین بر لزوم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برای محیط زیست تاکید کرد و گفت: شهدای محیط زیست و سازمان محیط زیست جان خود را در راه حفظ عنایات الهی و حفظ حقوق انسان ها فدا کرده اند. حیوانات و حمایت از حق حیات، بنابراین ارزش کار آنها غیر قابل وصف است.

گفتنی است در این جلسه علی سلازگه رئیس سازمان محیط زیست کشور گزارشی از اقدامات این سازمان ارائه کرد و با اشاره به فعالیت های سازمان مبارزه با گرد و غبار گفت: کانون های گرد و غبار داخلی و خارجی شناسایی و شناسایی شد. در این راستا کشورهای همسایه دیپلماسی فعالی را برای مقابله آغاز کرده اند.

  پیش بینی افزایش نرخ بهره در سال آینده

دیدگاهتان را بنویسید