ماسک، دهان خود را ببند – بررسی سرمقاله رسانه ها

بر اساس این سرمقاله، اظهارات غیرمنطقی ایلان ماسک بار دیگر میلیاردها دلار برای او و سهامداران تسلا هزینه داشت. ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، روز جمعه نوشت که دارایی او در روز جمعه 16.9 میلیارد دلار کاهش یافته است.

صاحب ثروت تسلا در یک روز پس از افشای برنامه های خود برای کاهش مشاغل، نزدیک به 17 میلیارد دلار سقوط کرد.

اوایل این هفته، گزارش‌هایی مبنی بر برنامه‌های پنهان شده برای اخراج 10 درصد از کارمندان تسلا و تعلیق کارمندان جدید منتشر شد. گفته می شود که این اطلاعات از نامه مدیر عامل به مدیران ارشد درز کرده است. در نتیجه این افشاگری، سهام تسلا 9.2 درصد سقوط کرد و ثروت ماسک کاهش یافت.

طبق گزارش رسانه ها، ثروت او اکنون 216.8 میلیارد دلار تخمین زده می شود.

این اولین بار نیست که افشای اظهارات ماسک برای او و شرکتش هزینه دارد. اوایل این هفته پس از اینکه ماسک از کارمندان تسلا خواست حداقل 40 ساعت در هفته را در دفتر بگذرانند، سهام او سقوط کرد.

نفوذ ایلان ماسک در توییتر در نشست سالانه او - پروتکل - آشکار بود

ماه گذشته و پس از اعلام خرید در توییتر، سهام این خودروساز در سال جاری بیشترین افت را تجربه کرد. سهام تسلا در آخر هفته نسبت به سال گذشته 33 درصد کاهش یافت.

مت مالی، استراتژیست ارشد بازاریابی در Miller Tabak به فوربس گفت: “بزرگترین چیزی که سرمایه گذاران احتمالاً انتظار دارند این است که ماسک های دهان خود را ببندند.”

در مجموع دارایی های ماسک از ابتدای سال تاکنون 55 میلیارد دلار کاهش یافته است. با این حال، طبق گزارش فوربس، او همچنان ثروتمندترین مرد جهان است و پس از آن برنارد آرنو، سرمایه گذار فرانسوی لوکس و جف بزوس، بنیانگذار آمازون قرار دارند.

  مرکز فروش ویدئو پروژکتور در تهران

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید