ماشین نو یا سمند تزئین! قبل از برداشتن سمند باید خودروی زاپاس معرفی کرد

12342 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، لطف اله سیاه کلی نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قبل از توقف خط تولید خودروهایی مانند سمند، پژو 405 و تیبا باید خودروی زاپاس شناسایی و تولید شود، گفت: این خودروها باید به زودی تولید شوند. این محصول فراگیر شده و مردم در صف های طولانی منتظر خرید خودرو هستند. انحصار بازار خودرو منجر به از دست دادن به اصطلاح خودروسازان شده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مافیای خودرو در بسیاری از نهادهای دولتی رخنه کرده و کرسی های خود را اشغال کرده است، افزود: در صنعت خودرو نمی توانیم قدمی به جلو برداریم و این صنعت است. در واقع عده ای سال هاست که از جیب مردم می خورند و نمی خواهند ساختار این صنعت را اصلاح کنند، خودروهای تولیدی را مدرن کنند، قیمت ها را رقابتی کنند و ….

وی درباره خبر تعطیلی خط تولید سمند افزود: در گذشته سمند را خودروی ملی اعلام می کردند اما وقتی صحبت از تعطیلی خط تولید می شود مشخص است که این خودرو ملی نیست.

وی گفت: مافیای خودرو همیشه مردم را نگران بیکاری کارگران در صورت وجود رقابت در بازار برای این محصول بوده است. هیچ صنعتی در جهان به درستی توسط یک سیستم انحصاری اداره نمی شود.

بدون برنامه سمند ماشین زاپاس همون سمند با کمی تغییر ظاهر و گرانتر میشه.

سیاهکلی گفت: خودروهای 15 تا 20 هزار دلاری در دنیا کیفیت خوبی دارند، در حالی که خودروهای ساخت ایران ناقص، بی کیفیت و با همان قیمت خطرناک هستند و بیش از 100 میلیون دستمزد دریافت می کنند. قیمت تولید چند برابر ایران است خیر الان ماشین 20000 تومانی در ایران با وجود حقوق و هزینه انرژی ریالی مثل دنا پلاس است و به محض دریافت از کارخانه باید به نمایندگی ماشین برای تعمیر

  موضع پیش بینی نشده وزارت صمت در خصوص واردات خودرو

یازدهمین سخنران در پاسخ به این سوال که چرا ایرانی ها به جای 20 هزار ریال خودروی چهارچرخ می گیرند، افزود: در یک سال گذشته مشکلات صنعت خودرو را با تعدادی دیگر از همکاران در میان گذاشته ایم. در این مدت برچسب های مختلفی به دست ما رسید، از جمله خبرگزاری ایرنا که بودجه خود را از خزانه دریافت می کند و در بیش از 30 کشور نمایندگی دارد، نماینده مجلس را محکوم می کند که مشکلات صنعت خودرو را نادیده نگیرد، اما باید توجه کنیم. ما متاثر نیستیم و حرف و مطالبات مردم را دنبال می کنیم، مجلس باید در این زمینه تصمیم اصولی بگیرد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید بپذیریم که در صنعت خودرو کمبودهایی داریم و این مشکل باید با همکاری دولت و مجلس برطرف شود در غیر این صورت وضعیت فعلی ادامه خواهد داشت، افزود: تولید پراید متوقف شد. و خودرویی با همان کیفیت و قیمت بالاتر روانه بازار کرد، سمند نیز از دست خواهد رفت اما خودروی زاپاس همان سمند با اندکی تغییر ظاهر و با قیمت بالاتر خواهد بود.

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید