ماموریت رئیس جمهور به دو وزیر برای رفع موانع تامین و نگهداری کالاهای اساسی

رئیس جمهور برای تسریع در تامین و حمایت از کالاهای اساسی، وزرای صمت و جهاد کشاورزی را موظف کرد موانع پیشروی این برنامه را شناسایی و با هماهنگی معاون اول نسبت به رفع آن اقدام کنند.

به گزارش رجانیوس به نقل از ایرنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در نشست بررسی استفاده از تسهیلات جدید برای تامین و نگهداری کالاهای اساسی گفت: منابع کشور نباید در سایر کشورها راکد بماند و باید سریع و مستمر وارد کشور شود. در قالب کالاها یا تجهیزات لازم اقدام کنید.

این جلسه به ریاست آیت الله رئیسی و با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، دفاع و نیروهای مسلح برگزار شد. و سران بانک مرکزی و سازمان برنامه بودجه برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از وضعیت عرضه و موجودی کالاهای اساسی ارائه شد. بر اساس این گزارش، موجودی کالاهای اصلی کشور در وضعیت خوبی قرار دارد، اما با توجه به شرایط جهانی، اقدامات لازم برای ایجاد ظرفیت امنیتی پیشنهاد شده و جزئیات اجرای آن بررسی و تصویب شده است.

در این راستا تمهیدات تسهیل و تسریع در تامین کالاهای اساسی، استفاده از ظرفیت نهادها و بنیادها، تقویت ظرفیت بخش خصوصی برای تامین و توزیع کالاهای اساسی، افزایش زیرساخت های الکترونیکی و هوشمند برای توزیع بهتر کالاهای اساسی، تقویت بنادر و ظرفیت حمل و نقل، استفاده. ظرفیت کلیه انبارهای موجود در کشور به منظور افزایش ذخایر راهبردی و ایمنی و منابع مالی لازم جهت تامین، ترانزیت و راهبردهای انبارداری و عرضه در نظر گرفته شده است.

  ابعاد پنهان جنگ در اوکراین - بررسی سرمقاله

همچنین مقرر شد علاوه بر تخصیص حداکثر ظرفیت جاده ای از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تامین و ترانزیت کالاهای اساسی، از تمامی ظرفیت ها برای تامین ذخایر امنیتی کالاهای اساسی استفاده شود.

راهکارهای وزارت جهادکشاورزی برای تسهیل و تسریع در تحویل کالاهای اساسی از محل واردات و خرید داخلی نیز در این جلسه در 16 بند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید