ماموریت رئیس قوه قضائیه به دادستان برای حل مشکلات تعطیلی/تعطیلی مدارس راه معقول و قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست.

گروه سیاسی رجانیوز: حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی آژه ای در حاشیه جلسه ای در قوه قضائیه با اشاره به تعدد تعطیلی مدارس در سال تحصیلی جاری و مشکلات پیش روی اولیا و دانش آموزان در این حوزه افزود: با به استثنای موضوعات مربوط به مباحث آموزشی و تربیتی که در جای خود قابل بررسی است یکی از مشکلاتی که به دلیل تعطیلی زیاد مدارس در سال تحصیلی جاری به وجود آمد بحث اخذ وجه از اولیای دانش آموزان برای هزینه ها بود. مربوط به حمل و نقل و تغذیه دانش آموزان است.

من گزارش میدم رجانیوز; رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: گاهی والدین دانش‌آموزان گلایه دارند که به دلیل تعطیلی زیاد مدارس در سال تحصیلی جاری، پولی که بابت ایاب و ذهاب دانش‌آموزان دریافت کرده‌اند پس نمی‌گیرند و حتی در مواردی مدارس این چک‌ها را دریافت می‌کنند. دریافت شده از والدین دانش آموزان اقدام کنند.

رئیس قوه قضائیه افزود: بر این اساس مطلوب است دادستان کل کشور با استماع اظهارات مسئولان مربوطه آموزش و پرورش و اولیای دانش آموزان اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهد.

محسنی ادجه ای با اشاره به مشکل قطعی اینترنت در برخی مناطق همزمان با ایام کنکور و لزوم انجام اقدامات لازم برای حفظ حقوق شرکت کنندگان در کنکور و جلوگیری از تقلب گفت: قطعی اینترنت در ایام کنکور. کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آنها مضر است توجه مشکل ایجاد کرده و این اقدام راه منطقی و قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در امتحان نیست.

  بذرپاش، نیماد، طرح ساخت «مسکن برای افراد محروم» را پخش کرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: رئیس سازمان بازرسی کل کشور باید در این خصوص بررسی کند که چه راه‌های جایگزین دیگری وجود دارد و چه اقداماتی در کشورهای دیگر برای جلوگیری از تقلب در امتحان بدون قطع اینترنت وجود دارد. .

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در این حوزه باید برای کنکورهای پیش رو تدبیری اندیشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید