مانیفست کوپنیسم! – بررسی های تحریریه رسانه ها

13205 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، اجرای طرح واکنش کوپنی که گفته می شود در جلسه سران قوا! پذیرفته شده، به معنای اشاره به اصول مانیفست کمونیسم است و در یک چشم به هم زدن می توان میراث درخشان و بی سابقه سیدابراهیم رئیسی را در ریشه کنی فقر شدید مشاهده کرد. با جایگزینی سیاست های حمایتی جدا از سیاست های پولی.

برای اولین بار در تاریخ تحلیل شده اقتصادی ایران، محمود احمدی نژاد در پنجمین سال ریاست جمهوری خود (1389) موفق شد مرحله اول هدفمندی یارانه ها را اجرا کند و ماهانه 45500 تن معادل 45 دلار به هر خانواده ایرانی پرداخت کند. رئیس دولت دادگستری بر اجرای کل قانون هدفمندی در یک سال اصرار داشت که در مقابل جریان اصولگرای حاکم بر مجلس عملی نشد و تنها مرحله اول به پایان رسید. بزرگان اصلی مجلس و سایر نهادها توانستند از اجرای مراحل بعدی جلوگیری کنند و عملیات بزرگ اقتصاد ایران را به پایان برسانند و در نهایت این طرح فوق العاده ناتمام ماند.

در آن زمان با پرداخت 45 میلیون دلار یارانه نقدی معادل یک میلیون تن، فقر شدید ریشه کن شد و هیچ ایرانی گرسنه نماند. پیامدهای این طرح بی‌سابقه بود و منجر به کاهش مداوم ضریب جینی از 43 درصد در دوره اصلاحات به 36 درصد در سال 1392 شد که از نظر شدت در تاریخ ایران بی‌نظیر بود. هیچ سابقه ای در دنیا ندارد و تاکنون تکرار نشده است.

دولت حسن روحانی با مشاور بودجه، تبصره 14 را برای از بین بردن میراث محمود احمدی نژاد (منابع قانون ارشاد) اختراع کرد و منابع را صرف هدف گذاری بودجه ای رو به رشد مملو از فساد و ناکارآمدی کرد که سریعتر از کارمندان دولت است. حقوق ها بالا می رفت شانس جینی در ایام اعتدال دوباره بالا رفت و احتمالاً به 42 درصد رسید که معادل رکوردهای هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی بود.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس روی میز کارگران افتاد، آیت الله رئیسی فریب نخورد

این واکنش شدید در اقتصاد ایران که مردم را از یارانه مستقیم محروم کرد، اما از نظر ذی نفعان بر سر میز فولاد و پتروشیمی ها، یارانه های بی سابقه ای انجام داد، سالانه بیش از یک میلیون و 200 هزار میلیارد تن یارانه دریافت کرد. این صنایع ناکارآمد و مضر هستند، به طوری که فقر و شکاف طبقاتی به نقاط حساسی می رسد و امنیت ملی کشور آنچنان که هست در خطر است.

حکومت مردم!

سیدابراهیم رئیسی اما به دلیل ضعف تیم اقتصادی خود و وجود متغیرهای خارج از دولت; او 8 ماه اول و دوران طلایی را به راحتی از دست داد اما با پرداخت یارانه مستقیم 400 و 300 هزار تنی در هفته گذشته توانست دوباره فقر شدید را از بین ببرد و با این مبلغ هیچ ایرانی گرسنه نخواهد شد و او را برآورده نخواهد کرد. سبد مصرفی خانوار بسیار بزرگتر از اثر کوچک 4200 دلار است.

اگر رئیس جمهور قانون هدفمندی یارانه ها را تکمیل کند و میراث نیمه کاره احمدی نژاد را تکمیل کند، با عواقب اقدامات رادیکال خود در خارج از ایران، به یک رئیس جمهور برجسته در تاریخ کشور تبدیل خواهد شد. اما به نظر می رسد دولت سیزدهم به گنجینه ای که در دست دارد پی نبرده و به دنبال راه هایی برای سرنگونی میزبانان است که می تواند دامی برای دشمنان پنهان کابینه سید مارومان باشد.

علیرغم اولین اقدام پیروزمندانه دولت، اوضاع خوب پیش نمی رود و اخبار نگران کننده ای از آدرس های اشتباه جریان های تاثیرگذار و اقتصاددانان غیردوست به گوش می رسد که ممکن است چشمک بزند. میراث رئیس را نابود کنید. صدای سیاست های مرموز و فرسودهکارل مارکس“صدا.

  ایرانی ها چند فرزند را مطلوب می دانند؟

احیای طرح ننگین دهه شصت؛ کوپن؛ این امر نه تنها میراث رئیس دولت را هدر می دهد، بلکه او را به چهره ای رانت جوی با نتایج پایدار تبدیل می کند که اقتصاد کشور را طی 100 میلیارد دلار تجارت خارجی، 140 میلیارد دلار تجارت خارجی در سال 1401 و بیش از 100 دلار رونق می دهد. در نفت و فرصت های بی شمار در نظام بین الملل و جالب ترین با تجربه درخشان در توزیع یارانه های مستقیم و پولی، 40 سال پیش پرتاب شد.

سیستم کوپن پر از حفره های جستجوی رانت و فساد است و اندکی پس از شروع پروژه، اخبار فساد و ظلم ذی نفعان و اعضای حلقه های قدرتمند و فاسد به بیرون درز پیدا کرد. در جریان اجرای طرح احیای نظام، کوپن هایی صادر می شود که تأثیر آن بر پایگاه مردمی حکومت مردمی جدی بوده و سرمایه اجتماعی آن دود می کند.

احمدی نژاد در پنجمین سال زندگی خود توانست فقر شدید را ریشه کن کند و حالا در اولین سال زندگی خود، رئیس جمهور توانسته بر آن فائق آید. و تیم اقتصادی او باید به جای توجه به طرح های ارتجاعی و کمونیستی مانند «کوپن» به فکر پایان دادن به سیاست های رادیکال برای احیای اقتصاد ایران باشد، مانند:

  • حذف سیستم قیمت گذاری
  • جداسازی سیاست های حمایتی از سیاست های قیمت گذاری (قیمت گذاری)
  • بازتعریف نقش یک دولت قدرتمند و کارآمد
  • ایجاد شفافیت مطلق در ساختارهای عمومی
  • اصلاحات اساسی در نظام بانکی
  • اصلاح نظام گمرکی
  • اصلاحات مالیاتی
  • اجرای طرح های آمایش سرزمین و تخریب سدهای تخریب کننده اکوسیستم ایران
  • بازتعریف آموزش و فرهنگ
  • چابکی بوروکراسی کشور
  کارت بورس امروز بر اساس ارزش معاملات / رشد 15 هزار واحدی شاخص کل بورس است.

بودن.

ساختار غلط پرداخت یارانه به سرعت با ابزار کوپن شناسایی می شود، همانطور که سیاست اشتباه 4200 دلاری به سرعت شناسایی شد، اما دولت سیزدهم نتوانست با یک دکمه جلوی اجرای سیاست کوپن کمونیستی و پس لرزه های آن را بگیرد. تمام زمان. کودک 4 ساله دولت اصلی را نابود می کند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید