ماهواره: پوتین و رئیسی در عشق آباد دیدار کردند

به گزارش رجانیوس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه نهم تیرماه در حاشیه اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در عشق آباد ترکمنستان دیدارهای جداگانه ای با روسای جمهور ایران و جمهوری آذربایجان خواهد داشت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر در ترکمنستان شرکت می کند و به طور جداگانه با آیت الله سید ابراهیم رییسی و الهام علی اف روسای جمهور ایران و آذربایجان دیدار می کند.

رئیس جمهور ایران 20 ژانویه سال گذشته در جریان سفر به کرملین در مسکو با ولادیمیر پوتین دیدار کرد که دومین دیدار روسای جمهور دو کشور بود.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی روز چهارشنبه هفته جاری در راس هیاتی بلندپایه از نمایندگان سیاسی و اقتصادی کشورمان برای شرکت در ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی خزر به ترکمنستان سفر می کند.

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر حضور و سخنرانی در اجلاس سران سواحل دریای خزر، با روسای جمهور کشورهای حاضر در اجلاس دیدار و گفتگو خواهد کرد.

ششمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر 29 ژوئن (8 ژوئیه) در عشق آباد پایتخت ترکمنستان با حضور روسای جمهور پنج کشور ساحلی برگزار می شود.

مهم ترین دستور کار شورای وزیران امور خارجه در عشق آباد بررسی نحوه همکاری کشورها در دریای خزر و آمادگی برای حضور سران کشورها در عشق آباد است که قبل از نشست اصلی جلساتی را برگزار خواهند کرد.

  کرملین برنده شد - بررسی های سرمقاله رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید