ماهی قرمز را در آب سدها و رودخانه ها رها نکنید

12276 خبر اولیه

مجید اسدی رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک در جمع سردبیران گفت: رهاسازی ماهی قرمز در آب‌های آزاد خطرناک است و از شهروندان می‌خواهیم در هر شرایطی ماهی قرمز را در رودخانه‌ها، تالاب‌ها، دریاچه‌ها، دریاها و مخازن رهاسازی کنند. نه

مجید اسدی با تاکید بر اینکه ماهی قرمز از گونه های غیر بومی ایران است، افزود: ماهی قرمز در ایام پیش از سال نو به طور گسترده در سراسر کشور به فروش می رسد و به دلیل آسیب رساندن به تنوع زیستی و گونه های بومی، آفت بزرگ آبزیان کشور است. محیط زیست.” ما شماره گذاری شده ایم.

وی گفت: ماهی قرمز قدرت تولید مثل و تولید مثل جنسی و غیرجنسی بسیار بالایی دارد و حتی در آب های آلوده نیز می تواند تولید مثل کند.

اسدی ادامه داد: شهروندان معمولاً پس از عید نوروز و همزمان با روز طبیعت (12 فروردین) گونه را در محیط آبی رها می کنند که ورود ماهی قرمز به محیط آبی کشور اعم از تالاب ها، دریاچه ها و رودخانه ها، محلی را تهدید و از بین می برد. گونه های کشور.»، انتقال بیماری، کاهش کیفیت آب و تخریب زیستگاه های آبی.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: همشهریان در صورت تصمیم به رهاسازی ماهی قرمز؛ در استخرهای سرپوشیده داخل منازل، پارک ها و محله های تعیین شده از سوی شهرداری و مناطق آبی غیر مرتبط با محیط آبی و آب های آزاد. برای انتشار.

پایان /

  حدود نیم میلیون کرون در فرانسه در یک روز

دیدگاهتان را بنویسید