ما از آبروی خود برای نجات اقتصاد کشور ابایی نداریم

گروه سیاسی – رجانیوس: رئیس جمهور در جلسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، پس از سخنرانی نمایندگان که بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید، از رئیس دفتر و معاون خود خواست تا جلسات بررسی و ارائه راهکار برای مشکلات تهران را تشکیل دهند. تصمیمی در این زمینه اتخاذ می شود که دولت به شهرهای استان تهران و شهر تهران سفر کند.

در این دیدار که استاندار تهران نیز حضور داشت، 24 نماینده استان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات استان پرداختند و از دولت خواستند برای رفع این مشکلات تلاش کند.

تسریع در تعیین محدوده جغرافیایی شهرهای تهران، کمک به رفع مشکل فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، حمایت از توسعه مترو و حمل و نقل ریلی به ویژه بین شهرهای تهران و مرکز استان، اقدام و اقدام اقدام جدی برای رفع معضلات زیست محیطی شهر تهران به ویژه آلودگی هوا، ترافیک، آب و فاضلاب، ساخت و ساز، اقدامات جدی برای کنترل و درمان آسیب های اجتماعی و اصلاح و ارتقای ساختارهای اداری تهران به ویژه در شهرستان های این استان متناسب با رشد روزافزون. جمعیت این مناطق از جمله مسائل و مشکلات. او در این جلسه حضور داشت.

آقای محسن منصوری استاندار تهران نیز در این نشست با بیان اینکه جمعیت تهران به طور متوسط ​​سالانه 250 هزار نفر در حال افزایش است و جغرافیای تهران ظرفیت ادامه این روند رو به رشد را ندارد، گفت: در کشور اجرا شد.

استاندار تهران با بیان اینکه در دو سال اخیر تقریبا هیچ بودجه ای برای محیط زیست در استان تهران هزینه نشده است، گفت: قوانین خوبی برای مدیریت مشکلات زیست محیطی و رفع مشکلات آنها وجود دارد که اجرایی نشده است و تلاش خواهیم کرد تا این قوانین را دقیقاً اعمال کنید. «مشکلات را تا حد امکان حل کنید.

  شناسایی 5841 بیمار جدید عروق کرونر / 144 فوتی دیگر

آیت الله رئیسی پس از سخنان نمایندگان، این دیدار را آغاز حرکت مشترک برای حل مشکلات استان تهران عنوان کرد و گفت: امروز امید و توقع جدی در بین مردم برای حل مشکلات وجود دارد. و احساس ناامیدی و ناامیدی در دشمن. «آنها احساس می کنند که دولت کارها را با قدرت پیش می برد.

رئیس جمهور با استقبال از راه اندازی کمپ آسیب های اجتماعی توسط استانداری تهران و بیان اینکه در صورت نیاز شخصا در جلسات تصمیم گیری نهایی آن قرارگاه حضور خواهم داشت، گفت: تهران اگرچه یک کشور کامل نیست، اما به دلیل مرکزیت آن. و با جمعیت زیاد، مشکلات تهران ملی است و حل معضلات و آسیب های اجتماعی در این استان می تواند در حل مشکلات مشابه در همه کشورها موثر باشد.

دکتر رئیسی به معضل مشکلات زیست محیطی در استان تهران اشاره کرد و گفت: استاندار تهران طبق قانون باید مسئولیت مدیریت آلودگی هوا، ترافیک، فاضلاب و سایر مشکلات زیست محیطی استان را بر عهده داشته باشد و در صورت نیاز اصلاحاتی انجام شود. به این قوانین یا اختیارات بیشتری داده شده است. فکر کن انجام میشه

رئیس جمهور در خصوص تکلیف دولت در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه در استان تهران گفت: البته نباید انتظار داشت که مشکلات انباشته شده از سال های گذشته یک شبه برطرف شود، اما قطعا دولت سیزدهم به تعهدات خود در این زمینه عمل خواهد کرد. توجه “

آقای رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه اصلاح ساختار بودجه با جدیت در حال پیگیری است، گفت: دولت نسبت به افزایش هزینه ها حساسیت فوق العاده ای دارد. روزهای اول راه اندازی که می خواستیم حقوق مرداد ماه را بپردازیم اعتباری نبود و الان به طور متوسط ​​ماهانه 10 هزار میلیارد تن هزینه دولت قبل را پرداخت می کنیم.

  اصلاح طلبان هم برای قاتل «شهید رنجبر» کار کردند!/ قاتل گرچه خشن و جنایتکار اما رقت انگیز است/ به خشونت و انتقام نکشیم!

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جهت گیری دولت سیزدهم عدالت است، گفت: ساختار بودجه با رویکرد قوه قضائیه در حال اصلاح است و به عنوان مثال افزایش حقوق ها به تدریج اجرا می شود و دولت وعده هایی نمی دهد که محقق نمی شود. “

آیت الله رئیسی گفت: در ساختار بودجه جدید هر استان سهمی در توسعه و تولید ملی دارد و استان ها باید سهم و نقش خود را در رونق تولید و توسعه کشور ایفا کنند. بر این اساس سایر استان ها الزاماً وابسته به تأمین منابع از سوی مرکز نیستند و باید منابع لازم برای توسعه را از خود استان تأمین کنند.

رئیس جمهور گفت: اگر نجات اقتصاد کشور از شرایط فعلی مستلزم چند عملیات بزرگ است، من و دولت سیزدهم از صرف توان و آبروی خود در این مسیر دریغ نخواهیم کرد.

آقای رئیسی تاکید کرد: مشکلات بزرگی در پیش داریم اما فرصت های زیادی برای حل مشکلات داریم و تحقق این فرصت ها نیازمند همکاری نزدیک و صمیمانه دولت و مجلس است.

دیدگاهتان را بنویسید