ما برنامه هسته ای خود را بدون محدودیت دنبال می کنیم

9502 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، ابوالفضل آمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از تصویب این مصوبه در شورای حکومتی، کشورمان اقداماتی را برای مقابله با این حرکت سیاسی کشورهای غربی از جمله تقویت کرد. از ظرفیت بهره برداری و رسیدن به ظرفیت 60 درصد و فعال سازی دو آبشار جدید در فردو و نطنز.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نسل جدید سانتریفیوژ برای غنی سازی استفاده کرد و این اقدامات با حضور ناظران آژانس انجام شد و گزارش آن در اختیار آژانس بین المللی قرار دارد، افزود: اقدامات کشورمان مورد تایید است. واقعیت این است که برای رسیدن به مواد مولیبدن مورد استفاده در رادیوپزشکی، غنی سازی 60 درصد را هدف گذاری کرده ایم و در حال ذخیره سازی نیازهای داخلی هستیم.

وی بابیان اینکه توان هسته ای جمهوری اسلامی بدون وابستگی خارجی قابل ارتقا است، خاطرنشان کرد: غربی ها باید بدانند که اگر کشورهای خارجی به تعهدات خود پایبند نباشند، نیازی به اعمال محدودیت برای برنامه هسته ای خود نمی بینیم. این برخلاف شرط لغو تحریم ها بود.

عمویی در گفت و گو با خبرنگار هانه ملت گفت: بدون لغو تحریم ها، جمهوری اسلامی به برنامه هسته ای خود بدون محدودیت های کشور خارجی ادامه می دهد. بر اساس قانون اقدامات راهبردی برجسته، سازمان انرژی هسته ای موظف است برنامه هسته ای کشورمان را در هر سطحی غنی کند.

پایان/

  مدیرعامل ایران خودرو: دلیلی ندارد خودروسازان محصولات خود را زیر قیمت به فروش برسانند

دیدگاهتان را بنویسید