ما به سرمایه اجتماعی به عنوان مهمترین سرمایه نظام توجه داریم!

13812 خبر اولیه

مردم و سرمایه اجتماعی نظام همواره مهمترین و اساسی ترین سرمایه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است. این قدرت بالقوه الهی و مردمی که با درک درست از وضعیت رژیم پهلوی و حمایت از نهضت امام خمینی (ره) که حاصل انقلاب اسلامی بود، متحد شدند.

این سرمایه اجتماعی که در 43 سال گذشته با حضور پرشور خود در تمامی عرصه ها از جمله انتخابات، فعالیت های اجتماعی، حضور در جبهه های دفاع مقدس، راهپیمایی ها، سخنرانی ها، جلسات سیاسی و مذهبی، زلزله، سیل، تاج گذاری، مبارزه با تروریسم و ​​… … .به عنوان مهمترین یاور و پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی برای کشور و مسئولین مهم بودند و آن هم خدای نکرده. بلکه برای نیروهای مخالف نظام اسلامی و دشمنان داخلی و خارجی به همان اندازه که برای نظام مهم اهمیت دارد.

فعالیت بیش از 360 شبکه ماهواره ای ضدایرانی و 70 روزنامه و نشریه محلی که برخی از آنها بارها توقیف شده اند و همچنین فعالیت ده ها سازمان مختلف از جمله سلطنت طلبان، منافقین، توده ها، کمونیست ها، تجزیه طلبان، جمهوری خواهان. و دیگران. حوزه نشان دهنده اهمیت بالای مردم و افکار عمومی (سرمایه اجتماعی) است. و طبیعی است که اهمیت این عامل اجتماعی و مردمی و تأثیرگذاری آن در رفتار اجتماعی و سیاسی مورد حمایت نیروهای وفادار به نظام و انقلاب و مخالفان و دشمنان نظام اسلامی باشد.

مسئولیت پذیری در طول 43 سال گذشته در حوزه های مختلف تلاش شده است تا این ارزش و سرمایه اجتماعی حفظ شود، اما متاسفانه کار کارکنان نظام اعم از مجریه، مقننه، قضائیه و … به گونه ای نیست که به نتیجه برسد. در مورد یک نیروی عظیم مردمی و اجتماعی در صحنه، حمایت و زمینه رشد و ورود نیروهای جوان را با اقدامات اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی فراهم می کند. برعکس، با کاهش ثروت، زندگی مردم را دشوارتر کرده است، تورم، تورم افسارگسیخته، تخصیص و سوء استفاده های گسترده، دستمزدهای نجومی و شکاف طبقاتی در دهه اخیر و به ویژه دولت های قبلی و یک ساله دولت سیزدهم و حتی بسیاری از دولت ها. وفاداران جزئی از نظام و انقلاب شدند.

  CV به زبان انگلیسی: نکات ساده و حیاتی برای نوشتن CV

جراحی اقتصادی بدون بیهوشی دولت سیزدهم که آشکارا اجباری با ناتوانی در کنترل قیمت مایحتاج مردم، افزایش قیمت آسانسور، عدم برنامه ریزی برای کنترل بازار و تنظیم عرضه و تقاضا، افزایش قیمت خودرو، مسکن، اجاره بها بود. و برنج و گوشت و …. افزایش حقوق غیرحرفه ای در ابتدای سال و اجرای سیاست اشتباه قیمت گذاری در وزارت صمت و رفاه اجتماعی در افزایش حقوق بازنشستگان و … افرادی که به . نظرسنجی ها با دنیایی از امید به بهبود پس از 8 سال، ناکامی های مختلف دولت روحانی امید خود را از دست داده و گاه ابراز تاسف کرده است.

متأسفانه ضربه ای که دولت روحانی و شخص حسن روحانی بر از بین رفتن سرمایه اجتماعی اسلام و نظام اسلامی پوشیدن لباس روحانیت وارد کرد، 32 سال پیش بی سابقه و جبران ناپذیر بود. دولت سیزدهم خیلی بیشتر است. مضر از اثرات منفی عوامل دیگر برای بیگانگی مردم از آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی.

بنابراین رئیس جمهور و دولت باید بدانند که اگر حمایت مردم و مردم از این انقلاب و نظام این انقلاب را بگیریم، قطعاً نیازمند بازنگری در نتایج یک سال گذشته و اتخاذ سیاست‌هایی برای نهادینه کردن این اساسی و اساسی هستیم. عامل مهم در نظام اسلامی و انقلاب.

و درود بر شما باد

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید