ما در شرایط خوبی هستیم

شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه هم اکنون در وضعیت سلامتی تاج قرار داریم، گفت: بر اساس آمار موجود تنها 30 درصد افرادی که دوز اول و دوم واکسن کراون را دریافت کرده اند. دوز سوم فراموش شده است این رقم بسیار کم است.

از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون کمتر از 150 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است که از این تعداد بیش از 27.5 میلیون دوز سوم را دریافت کرده‌اند و این رقم برای مبارزه با کرونا بسیار بالاست. کافی نیست و دوز تقویت کننده «یادآوری» باید توسط مردم جدی گرفته شود.

به گفته محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود 14 میلیون نفر دوز اول و حدود 28 میلیون نفر در کشور نوبت سوم واکسن کراون را دریافت نکردند. .

این واقعیت که مردم کمتر به دوز سوم واکسن کراون اعتقاد دارند مشکلی است که باید ریشه‌کن شود زیرا وقتی آمیکرون به موج ششم تاج گسترش می‌یابد، بسیاری از افراد به ویروس آلوده می‌شوند و از روی تاج می‌میرند. درصد کسانی که موفق به تکمیل واکسن تاج خود نشدند.

تکمیل واکسیناسیون تاج نشان داده است که اگر احتمال واکسیناسیون افراد بیشتر بود کمتر با تاج کنار می آمدند و موفقیت ایران در کنترل تاج تا حدودی مرهون تکمیل واکسیناسیون در کشور است. آن را خیلی جدی بگیرید برای حفظ موقعیت فعلی کشور.

تاج ما در شرایط بسیار خوبی هستیم

در همین راستا علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: در حال حاضر داشتن تاج خوب بسیار مهم است، اما کاری که در این زمینه می توان انجام داد این است که مردم احترام بگذارند. همه شرایط سلامتی توصیه‌ها، دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها: «حالا خوب عمل کنید که مهم‌ترین هشدارها و توصیه‌ها به موضوع تکمیل فرآیند واکسیناسیون بازمی‌گردد.

  مترو هشتگرد به مدت 5 روز تعطیل است

به همین دلیل، از مردم می‌خواهیم که دوز سوم «تقویت‌کننده» کووید را تزریق کنند، زیرا سطح پوشش باید به بیش از ۷۰ درصد برسد، اگرچه اکنون ۳۰ درصد مردم دوز تقویت‌کننده را تزریق کرده‌اند تا این دوز تقویت‌کننده «یادآوری» باشد. . تا به 70 درصد برسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه واکسن مورد نیاز مردم در حال حاضر برای تزریق نوبت سوم یا به عنوان یادآوری موجود است، مردم باید از این وضعیت برای ثابت نگه داشتن وضعیت کشور به خوبی استفاده کنند، زیرا تمام اقدامات انجام شده در دو دوره اخیر انجام شده است. یک و نیم سال نشان داده است که واکسیناسیون راه مهمی برای نجات کشور از این وضعیت و حفظ ثبات کشور در برابر تاج است.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: باید به گونه ای عمل کنیم که مردم را به واکسینه تاج ترغیب کنیم و از تزریق واکسن تاج تاج استقبال کنیم تا از این کار استقبال نکنیم. بازگشت به روزهای سنگین و غم انگیز تاج: «شما مرگ و میر بالا و افزایش عوارض از سوی انسان ندارید.

وی گفت: با توجه به اینکه در برخی از کشورها آمار تاج‌ها همچنان رو به افزایش است و با توجه به وضعیت آن کشورها می‌توان سویه‌های جدیدی از تاج‌ها را در ایران مشاهده کرد، بنابراین بهتر است افراد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی واکسیناسیون را تکمیل کنند. “به تنهایی عمل کن.

ناجی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات موجود ممکن است در آینده سویه ها یا فرآیندهای جدیدی از تاج داشته باشیم و دیدن سویه جدیدی در کشور در فصل سرد سال دور از ذهن نیست.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

گفتنی است، سعید کریمی، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از این گفته بود: 50 میلیون دوز واکسن ذخیره شده است و نگرانی بابت کمبود واکسن کراون وجود ندارد. وضعیت کشور نسبتاً با ثبات است و مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور کاهش یافته است.

اطلاعیه پایان کرونا با وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال حاضر وضعیت سویه آمیکرون در کشور مناسب است و در اکثر نقاط دنیا از جمله ایران این سویه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: اما از آنجایی که اکنون وضعیت نسبتاً با ثباتی در کشور داریم، نمی‌توان گفت که کوید تمام شده است، کرونا همچنان وجود دارد و مردم باید تمام پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک را رعایت کنند و نباید عادی‌سازی و غفلت شوند. “توسط مردم انجام شود.

ناجی همچنین به اقدام برنامه مفرح نقاب گرفتن همه مهمانان و اعلام پایان تاج اشاره کرد و گفت: این اقدام پیام بدی به جامعه داشت و ممکن است همه این تصور را داشته باشند که تاج تمام شده است. اما این تصورات غلطی است. «باید از این تخلفات جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: باید قبل از انجام چنین اقدام مهمی با تهیه کنندگان چنین برنامه های موثری مشورت شود تا باعث چنین اقدام نادرستی در جامعه نشود، چرا که تاج هنوز در دنیا و ایران در حال پرواز است، بنابراین نمی توان آن را پنهان کرد. یک مکان. «بسته با جمعیت زیاد استفاده نمی کند.

به گفته ناجی پایان تاج را وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نه با اشاره به این مهم در یک برنامه تلویزیونی و نه همه مهمانان نقابدار دیگر می توانند اعلام کنند.

  اولین ثمرات گسترش تجارت با روسیه به دست آمد

سهل انگاری باعث می شود تا ویروس کراون در گردش باشد

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در حال حاضر به دلیل استفاده صحیح از طرح ملی واکسیناسیون، وضعیت در ایران تحت کنترل است، اما همچنان تعدادی بیماری عروق کرونر قلب و عروق داریم و مرگ در روز.»

وی تاکید کرد: اگرچه بسیاری از موارد ابتلا در آمار روزانه افراد جدید مبتلا به بیماری عروق کرونر گنجانده نشده است و افرادی هستند که با انجام آزمایش خانگی عروق کرونر از ابتلای خود مطلع می شوند و به همین دلیل یک یا دو هفته در منزل قرنطینه می شوند. بنابراین ما باید در نظر داشته باشیم که تاج هنوز وجود دارد.

در حال حاضر به دلیل استفاده صحیح از طرح ملی واکسیناسیون، وضعیت در ایران تحت کنترل است، اما همچنان روزانه تعدادی از مبتلایان به بیماری عروق کرونر قلب و مرگ و میر داریم.

او معتقد است که اگر این سهل انگاری ها توسط انسان انجام شود و مردم به نحوی آزادانه تصمیم بگیرند که چگونه با تاج برخورد کنند، فرض بر این است که ویروس دوباره به گردش در خواهد آمد.

ناجی افزود: از این رو استفاده از ماسک در محیط های بسته و شلوغ باید ادامه یابد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در دستور کار جدی مردم قرار گیرد، زیرا ولیعهد نشان داده است که در محیط بسته و به دلیل چهره به چهره بودن مردم، احتمال انتقال ویروس وجود دارد.

وی تاکید کرد: همچنان توصیه های بهداشتی است که باید با استفاده از ماسک در محیط بسته و رعایت فاصله اجتماعی از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنیم زیرا بعید است در آینده به ویژه در فصل سرما با ویروس جدیدی مواجه شویم. در کشور.”

دیدگاهتان را بنویسید