ما موشک هایمان را تیز کرده ایم و دیگر نیازی به انتقال آنها از ایران نداریم، مدت هاست که پهپاد می سازیم.

گروه بین الملل – رجانیوز: سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان شب گذشته (چهارشنبه) در یادواره شهدای فرماندهان مقاومت سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان پیش از پرداختن به تحولات منطقه و جهان ابتدا سالروز ولادت امیرالمومنین (ع) را به همه مسلمانان تبریک گفت و گفت: وقتی نام علی (ع) را به یاد می آوریم. خداوند متعال را شاکریم و از پدر و مادرمان سپاسگزاریم که با علم و محبت و محبت خود ما را فرزند تربیت کردند.

سید حسن نصرالله افزود: 38 سال از شهادت شیخ راغب حرب و 30 سال از شهادت سید عباس به همراه شهید ام یاسر و فرزندشان حسین می گذرد. 14 سال از شهادت سردار جهادی ما حاج عماد مغینه و 40 سال از تاسیس مقاومت اسلامی و حزب الله می گذرد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: سال 82 سال تصمیم، تأسیس، تولد، شروع حرکت و تداوم بود که هنوز هم وجود دارد. این بار آغشته به خون شهدای ماست و هر چه امروز داریم به برکت همین خون است.»

سید حسن نصرالله همچنین اعلام کرد: مجموعه کاملی از آثار سید عباس منتشر شده و در روزهای آینده منتشر خواهد شد. این بخشی از تاریخ و حضور ماست. مجموعه کامل آثار شیخ راغب تکمیل و ارائه خواهد شد. «چند روز دیگر مصاحبه ای با المنار خواهم داشت تا درباره عباس الموسوی صحبت کنم و همچنین یک همایش فکری و فرهنگی درباره زندگی و اندیشه سعید عباس برگزار می شود.

ایجاد مقاومت از فرماندهان شهید

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما نه ادعای مقاومت را داریم و نه مصادره می کنیم. ما نمی گوییم مقاومت را ما ایجاد کردیم، اما فرماندهان شهید ما این کار را کردند. تهاجم 1982 تهدید بزرگی برای لبنان، منطقه، آرمان فلسطین و سوریه بود. اما تهدید بزرگتری برای لبنان وجود داشت. هویت لبنان در معرض تهدید قرار گرفت و قرار بود به اسرائیل تحویل داده شود. وی افزود: باید توجه داشت که مقاومت و همه گروه‌های آن از جمله حزب‌الله هویت لبنان را حفظ کرده‌اند.

سعید حسن نصرالله ادامه داد: این مقاومت است که با خون، فداکاری و جهاد این هویت را حفظ کرده و در آینده نیز این هویت را حفظ خواهد کرد. رویارویی با پروژه صهیونیستی نیازمند سطوح کمی و کیفی بالایی بود و مقاومت اسلامی لبنان در اینجا متولد شد. این مقاومت برای مقابله با این طرح در کنار گروه های دیگر متولد شد. «در اینجا شیخ راغب حرب آشکارا و سرسختانه در میدان حاضر شد و حقیقت را فریاد زد.

  دشمن در این تنگه است!

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان افزود: تثبیت روش، مقاومت، مسیر آن، نهادینه شدن این مقاومت و تبدیل آن به یک واحد متشکل، قوی، مستحکم و کلان با سید عباس بود. سید عباس عنوان پایداری و حرکت ما در راه پیروزی بود. «با حاج عماد مغنیا بود که مقاومت وارد میدان شد و معادلات را تغییر داد و رژیم دشمن را در هم شکست و افسانه این ارتش شکست ناپذیر را نابود کرد و توانمندی و توسعه کمی و کیفی را ایجاد کرد.

سعید حسن نصرالله گفت: عماد مغنیا عنوان پیروزی در این راه بود که شیخ راغب به دنبال آن بود و سعید عباس آن را وعده داد. این پیروزی را حاج عماد به دست آورد. حاج عماد عنوان توسعه هوشمند، مبتکر و توسعه نظامی و امنیتی این مقاومت است. مقاومتی که به لطف خداوند و به یاری و موفقیت او، برنامه ریزی و انجام وظایف و صبر و تلاش و جهاد به این همه پیروزی و افتخار دست یافته است.

قهقرایی و زوال رژیم صهیونیستی

وی خاطرنشان کرد: با وجود همه توطئه ها و مشکلات در داخل و خارج از کشور، مقاومت در حال دفاع از لبنان و کمک به مردم فلسطین است و چشمانش به بیت المقدس و عتبات عالیات است. برخی معتقدند که آینده منطقه به عنصر سومی به نام اسرائیل گره خورده است و بدون آن آینده ای برای منطقه نمی بینند، جنبش های مقاومت در منطقه – از جمله ما – نگاهی متفاوت و واقع بینانه دارند. ما معتقدیم که این رژیم موقتی و در حال زوال است. مارپیچ نزولی رژیم در سال 1985 آغاز شد، زمانی که مقاومت لبنان دشمن را مجبور کرد از بیروت، صیدا، غرب بقاع، راشی و النبطیه عقب نشینی کند تا در پشت نوار امنیتی معروف پنهان شود.

سعید حسن نصرالله ادامه داد: در سال 2006 اسرائیل بزرگ سقوط کرد. سیر کلی این رژیم سقوط کرده است و این تنها ارزیابی من نیست، رهبران ارشد دشمن، فیلسوفان و نظریه پردازان ارشد این رژیم و بسیاری از آنها از این ادبیات صحبت می کنند. ما اسرائیل را در حال افول می بینیم و این فقط یک مسئله زمان است، نه بیشتر. آینده منطقه با آنچه دیگران محاسبات خود را بر اساس آن ساخته اند متفاوت است. ما به عنوان یک گروه مقاومت در لبنان، جایی که کشور ما در معرض تهدید است، توسعه این رژیم را به صورت روزانه رصد می کنیم. ما با یک رژیم بحران و ارتش روبرو هستیم. کشورهایی که روابط خود را عادی کرده اند و برای این رژیم پول می فرستند، سعی می کنند به رژیم دشمن جان بدهند.

  رکورد تاریخی نرخ بهره در ایالات متحده

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در رژیم اشغالگر، آمادگی اسرائیل برای تحمل خطرات جنگ و اعتماد آنها به ارتش و نهادهای آن کاهش یافته و مهاجرت معکوس افزایش یافته است. وضعیت اقتصادی این رژیم سخت و فاجعه بار است و بیکاری بالاست. ما سربازان دشمن را دیدیم که در میان زباله ها در مرز با لبنان به دنبال غذا بودند. حل و فصل سیاسی و مذاکرات هیچ چشم اندازی ندارد. تنها چشم انداز موجود، امیدوارکننده و جدی که در چند سال می توان به آن دست یافت، چشم انداز مقاومت است.

امکان ساخت موشک های نقطه ای

«در سال‌های اخیر، اسرائیل به این نتیجه رسیده است که جنگ پرهزینه است، بنابراین اصطلاح «جنگ فرسایشی» را ابداع کردند (در استراتژی توسعه‌یافته در سه دهه گذشته، یک کشور تلاش خواهد کرد).» کشور، ساختار سازمانی آن، سلاح و انسانیت اختلال در حمل و نقل از ایران به لبنان یک تهدید بود. اما مقاومت این تهدید را به فرصت تبدیل کرد و من اکنون می گویم که نبرد بین دو جنگ نتایج بزرگی برای ما داشته است. من به دشمن می گویم که ما توانایی هدف قرار دادن هزاران موشک خود را به دست آورده ایم و این کار را آغاز کرده ایم و موشک هایمان را نشانه گرفته ایم و دیگر نیازی به انتقال آنها از ایران نیست. مکتب این مقاومت، مکتب عماد مغنیه و قاسم سلیمانی، تبدیل تهدید به فرصت است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: به دشمن می گویم که هم از شما توقع یاری خداوند و هم هوشیاری مقاومت را داریم، او تعدادی کماندوی صهیونیست به جا گذاشت و 12 نفر کشته شدند. ما منتظر شما هستیم.” ما از امروز – و مدتها پیش – ساخت هواپیماهای بدون سرنشین را در لبنان آغاز کردیم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

سیدحسن نصرالله همچنین تاکید کرد: مقاومت از مدت ها قبل از زمان حاج عماد تاکنون در حال تقویت پدافند هوایی خود بوده است. اما او تصمیم گرفت در پایین ترین سطح در برابر پهپاد فعال شود. دشمن به دنبال جذب سرباز در داخل است [کشور] او برای جبران ناتوانی خود در ارسال پهپاد به لبنان رفت. در حالی که برخی در کشور دست به دست هم داده اند و سفارت آمریکا میلیون ها دلار هزینه می کند، مقاومت گسترده ترین برنامه آموزشی و آموزشی خود را در ده سال اخیر در تابستان و بهار امسال اجرا کرده است. مقاومت در مسیر توسعه قرار دارد، به دور از آنچه در اطرافش می گذرد».

حضور فعال حزب الله در انتخابات

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنان خود به انتخابات داخلی لبنان پرداخت و گفت: هرکس ما را به تعویق انتخابات متهم کند و از تعویق آن صحبت کند، در واقع همین را می خواهد و ما واقعاً متهم نیستیم. ما مانند دوره های گذشته با جدیت، مشارکت قوی و مسئولانه در انتخابات شرکت می کنیم. شعار ما در این انتخابات این است که می مانیم، حمایت می کنیم و می سازیم.

حق آزادی بیان مردم یمن و بحرین

سعید حسن نصرالله همچنین با اشاره به مردم بحرین و یمن گفت: در لبنان کشور آزادی ها حق مردم مظلوم بحرین است که سالگرد قیام 14 فوریه را زنده نگه دارند. مردم مظلوم یمن حق دارند در مورد فرزندان، زنان و مردم خود صحبت کنند. «همان افرادی که در جریان تجاوز سعودی سر بریده شدند.

رهبر مقاومت لبنان در سخنان پایانی گفت: درست است که زندگی فقط یک موشک نیست. اما این موشک است که از این جان، کشور، دولت، مردم و مرزها و عزت محافظت می کند. برخی از رقبا در کشور سی سال پیش و حدود پانزده سال پیش برخی وزارتخانه ها را تصاحب کردند… با پول مملکت چه کردید؟ و با پولی که از خارج می آید؟ پولی که آمریکا و عربستان برای لبنان خرج کردند چه شد؟

دیدگاهتان را بنویسید