ما هر روشی را دنبال می کنیم تا خانه ای برای مردم فراهم کنیم

14589 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، رستم قاسمی در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در شیراز گفت: 60 تا 70 درصد هزینه های پرتفوی خانوارها مربوط به مسکن است و امروز حدود هشت میلیون مستاجر در کشور داریم اما در این منطقه هستیم. تقاضا و عرضه مسکن نیز با عقب ماندگی جدی مواجه هستیم و این مشکل می تواند کشور را با خطر مواجه کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: باید به طور جدی و جدی به فکر تامین مسکن مردم باشیم، مسکن یکی از جدی ترین نیازهای مردم است، نمی توان انتظار داشت که جوانان ما بدون مسکن خانواده تشکیل دهند و اگر چنین کردید شما متلاشی خواهید شد زیرا جایی برای آنها وجود ندارد.

وی افزود: دولت و مجلس امتیازات و تسهیلات را در نظر گرفته اند و با استفاده از این مزایا و تسهیلات و اجرای طرح توسعه ملی مسکن می توان شرایط خانه دار شدن مردم را فراهم کرد.

وی گفت: در توسعه مسکن مهر که پروژه بسیار بزرگی بود، کل زمین واگذار شده از سوی دولت یک میلیون واحد بود و مردم برای سه میلیون واحد دیگر زمین تهیه کردند، اما در طرح نهضت ملی مسکن، دولت خواستار هر چهار میلیون واحد است. زمین تهیه کنید و ما این کار را انجام خواهیم داد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: کار بزرگی که مجلس در این زمینه انجام داده این است که 20 درصد از اعتبارات بانکی به مسکن اختصاص یافته و اگر اینطور نباشد مسکنی ساخته نمی شود.
قاسمی بیان کرد: همچنین درصدد هستیم سهم 400 میلیون تومانی بانک ها از تسهیلات ساخت مسکن را افزایش دهیم تا سهم مردم کمتر شود.

  بودجه 1401 / تصفیه 4.5 میلیارد یورو نفت برای تقویت بنیه دفاعی کشور

وی گفت: ساخت چهار میلیون خانه برای جمهوری اسلامی با توجه به وجود مهندسان و پیمانکاران توانمند و همچنین مصالح ساختمانی زیاد، نباید کار سخت و پیچیده ای باشد، بلکه لازم است همه تلاش کنند و عمل کنند. وظایفش جدی است.»

قاسمی اضافه کرد: باید در شهرستان ها هر کجا که امکان دارد زمینی را در اختیار مردم قرار دهیم تا با استفاده از تسهیلاتی که دریافت می کنند بتوانند خود را بسازند و اولویت ساخت ویلاهای یک طبقه و سپس دو طبقه باشد.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید