ما 7 سال فرصت داریم تا جمعیت را افزایش دهیم

وزیر بهداشت در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان تهران در خصوص عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره قانونگذاری جوانان و حمایت از خانواده توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش رجانیوس، بهرام عین اللهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران در خصوص عملکرد وزارت بهداشت در اجرای قانون جوانان و حمایت از خانواده ها حل مشکل زوج های نابارور گفت: در خصوص جوان بودن جمعیت، وضعیت کشور واقعا نامناسب است و فرصت زیادی برای افزایش جمعیت در کشور نداریم، بنابراین عاجزانه از نمایندگان مجلس می خواهم از این بحران خارج شوند. با تصویب قوانین و تصمیمات، زیرا اگر 7 سال برای افزایش جمعیت کاری نکنیم، جبران نمی شود و این دغدغه رهبر معظم انقلاب است و باید نسبت به آن اقدام کنیم.

عین اللهی ادامه داد: برای اجرای این قانون، وزارت بهداشت اردویی به نام جوانان جمعیت راه اندازی کرده است و این اقدام بر اساس تجربیاتی است که در کنترل تاج با تشکیل ستاد تاج ملی به دست آمده است و همه آمده اند. کار کرد و کار ملی کرد. «و موفق شد، این اتفاق افتاد.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه هم اکنون 14 طرح مرکز ناباروری و بلوک زایمان و 26 طرح مرکز تخصصی درمان ناباروری در حال اجراست، گفت: امسال یکی از اولویت های اصلی موفقیت در افزایش مراکز درمانی ناباروری است. و بلوک های موالید با توجه به اینکه 219 پروژه در دست اجرا داریم که می توانیم 40 پروژه به آن اضافه کنیم، همچنین سازمان بیمه سلامت 141 میلیارد تن از منابع خود را برای درمان ناباروری اختصاص داده است. همچنین در سال گذشته 350 هزار خدمات ناباروری ارائه کردیم و امیدواریم امسال بتوانیم خدمات بیشتری را انجام دهیم.

  چه زمانی می توان یارانه را پس گرفت؟

عین اللهی با بیان اینکه پوشش کامل بیمه ناباروری و خدمات ناباروری باید ارائه شود، ادامه داد: در حال حاضر 90 درصد تعرفه مصوب بخش عمومی بسته های ناباروری در مراکز دولتی و 90 درصد تعرفه مصوب غیردولتی و پرداخت 90 درصد است. درصد از کل تعرفه غیردولتی بسته های ناباروری در مراکز خصوصی و خیریه توسط سازمان بیمه سلامت در وزارت بهداشت انجام می شود و اگر بتوانیم منابع این بخش را تامین کنیم به 100 درصد افزایش می یابد.

وی در پایان گفت: پرداخت هزینه داروها، کلینیک و تجهیزات پزشکی مربوطه 90 درصد تحت پوشش بیمه است و دریافت خدمات ناباروری برای زوج های نابارور تا 49 سال و بدون محدودیت سنی با پرداخت 10 درصد از جیب مردم امکان پذیر است. . .

به گزارش خانه ملت، فاطمه قاسم پور ضمن بررسی سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پاسخ بهرام عین اللهی به صورت مشروط قانع شد.

دیدگاهتان را بنویسید