مبلغ وام مسکن و پرداخت حق تقدم تسهیلات

13381 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از وزارت راه و شهرسازی، پروانه اصلانی، مدیرکل اقتصاد مسکن 12 خردادماه با حضور در شبکه خبر جزئیات نحوه ثبت نام و دریافت وام اجاره مسکن را تشریح کرد و گفت: سقف وام در تهران 100 میلیون تن، در مراکز استان ها 70 میلیون تن و در شهرستان ها 40 میلیون تن است.

اصلانی در پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند از وام مسکن استفاده کنند، گفت: البته کسانی که تاکنون از وام مسکن استفاده نکرده اند مزیت دارند. یکی از مزایای استفاده از وام مسکن این است که متقاضیان قبلا از آن استفاده نکرده اند.

برای دریافت وام سپرده، لیزینگ و رسید مورد نیاز است

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن تصریح کرد: افرادی که برای شرایط واریزی برای اجاره مسکن اقدام می کنند باید اجاره نامه و کد رهگیری داشته باشند. هدف واقعاً گرفتن وام رهنی برای کمک به رهن اجاره است، نه خرید کالاها و خدمات دیگری که اثر تورمی دارند. مقرر شد پس از دریافت کد رهگیری وام مسکن ودیعه مسکن پرداخت شود. بنابراین مراحل اولیه توافق بین موجر و مستاجر می تواند در دفاتر مشاوران املاک انجام شود و در نهایت وام سپرده به متقاضیان واجد شرایط ارائه شود.

اصلانی در خصوص افرادی که در سال های گذشته وام مسکن دریافت کرده اند، از نظر تکمیل ترازنامه و رسیدن به سقف مصوب تسهیلات، گفت: منبع تامین اعتبار برای حمایت از سپرده های مسکن محدود است و بنابراین باید اولویت بندی این افراد در نظر گرفته شود. انجام داد. وام مسکن دریافت کرده اند.از مسکن در اولویت استفاده نکرده اند. در حال حاضر افرادی که وام مسکن دریافت کرده اند و در حال آشنایی با بانکی هستند که در سال های گذشته وام مسکن دریافت نکرده اند، مزیت دارند.

  افزایش استفاده از محدودیت های الکترونیکی در زندان ها

متقاضیان باید در سامانه طرح های حمایتی مسکن برای وام اجاره ثبت نام کنند

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه میزان وام در سطوح مختلف شهر متفاوت است، تعداد افرادی که می توانند از این وام بهره مند شوند بر اساس درخواست است. این در حالی است که سقف پرداخت ودیعه مسکن 40 هزار میلیارد تن است. علاوه بر این، با توجه به اینکه وام مسکن در تهران، مراکز استان ها و شهرستان ها 100، 70 و 40 میلیون تن است، بسته به اینکه کدام شهرها و چه میزان تقاضا دارند، قطعاً این موضوع بر تعداد افرادی که می توانند از این تسهیلات استفاده کنند، تأثیر می گذارد.

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن گفت: متقاضیان برای استفاده از این وام ها در تسهیلات مسکن مشترک به سامانه های پشتیبانی وزارت راه و شهرسازی saman.mrud.ir مراجعه و در قسمت درخواست ثبت نام کنند. سپرده مسکن

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید