متهمان با تورم 700 درصد رئیس را مسخره می کنند!

ستاد خبری کارگزاران مدعی است دولت مسکن را تورم کرد و سپس مانند سوپرمن برای کاهش قیمت ها مداخله کرد.

به گزارش رجانیوس، روزنامه سازندگی در گزارشی با عنوان «سازمان املاک دولتی» نوشت: امروزه مستاجران برای اجاره خانه با مشکل مواجه هستند. افزایش شدید تورم از یک سو بر قیمت اجاره بها در بازار اثر گذاشته و از سوی دیگر انتظارات به قیمت های نجومی رهن و اجاره منجر شده است. این وضعیت باعث شد تا دولت به عنوان یک ناجی وارد بازار شود و در نقش سوپرمن ظاهر شود. یعنی در حالی که خودش تورم ایجاد کرده و این وضعیت ناپسند را به وجود آورده، خودش در چهره منجی ظاهر شده و به صاحبخانه ها دستور داده است که اجاره ملک را بالا نبرند.

فرقی نمی کند بازار ارز داغ باشد یا بازار سکه یا مسکن. تنها گزینه روی میز دولت دستور و مجازات کسبه است. این روزها دولت و مجلس برای کنترل بازار اجاره با اقدامات تنبیهی به توافق رسیده اند. افزایش تورم همه بازارها و بالاتر از همه بازار اجاره را تحت تاثیر قرار داده است. در حال حاضر بازار اجاره در تهران دچار بی ثباتی است و هر روز که می گذرد اجاره بهای ملک در پایتخت افزایش می یابد. کارشناسان اقتصادی می گویند ریشه بی ثباتی این بازار بی ثباتی کلان اقتصادی است، اما دولت و مجلس به جای مقابله با ریشه بی ثباتی، نرخ سودی را برای این بازار تعیین کرده اند.

دولتی که تورم شغلی را کنترل نمی کند به دنبال ایجاد مکانیزم «اجاره حرفه ای» است. این موضوع در سال های اخیر بارها از سوی وزارت راه و شهرسازی مطرح شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی در خرداد ماه سال 99 و در اوج همه‌گیری تاج و تخت اعلام کرد: در سال‌های 85 تا 95 تعداد خانوارهای مستاجر در کشور 30 ​​درصد افزایش داشته است که این رقم در تهران 42 درصد بوده است. درصد.”

  62 بیمار کرونا در 24 ساعت گذشته جان خود را از دست دادند

کارگزاران در حالی از رفتار سوپرمن انتقاد کرد که همین روزنامه هنگام تصویب ارز فاجعه بار 4200 تومانی در سال 97 از «بازگشت اسحاق» برای مدیریت بازار ارز خبر داد و او را سوپرمن در حال کاهش دلار معرفی کرد. ، آشکار شد. (!)

اما روزنامه حزب اشراف در مورد افزایش قیمت مسکن و اجاره بها عمدا توضیحی نمی دهد که ریشه این موضوع کجاست. رویکرد تمسخرآمیز مهر به مسکن و غرور وزیر اشرافی دولت روحانی برای ساختن نکردن مسکن، ضمن توقف تولید و ایجاد اشتغال در حوزه مسکن و صنایع جانبی، منجر به انباشت بیش از 6 میلیون تقاضا و تورم 700 درصدی شد. در بخش مسکن در عین حال بی توجهی به ماموریت قانونی ایجاد نظام مالکیت و اخذ مالیات از خانه های خالی حدود 2/5 میلیون جای خالی (انباری) برجای گذاشت. علاوه بر کاهش شدید تولید و عرضه مسکن، رکورد تورم سالانه دولت قبل به بخش‌های مختلف از جمله بخش مسکن سرایت کرده است.

واضح است که یک رویکرد رادیکال به مشکل مزمن مسکن زمان زیادی می برد. اما در عین حال دولت و سایر نهادها موظفند از قیمت گذاری افسارگسیخته در این بخش و هر بخش دیگری جلوگیری کنند.

منبع: جهان نیوز

دیدگاهتان را بنویسید