مجارستان نسبت به تغییر نظم جهانی هشدار داد

به گزارش سرمقاله، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان گفت که درگیری بین روسیه و اوکراین می تواند به هژمونی غرب پایان دهد و توازن قدرت را در جهان تغییر دهد.

اوربان معتقد است که تصمیم کشورهای غربی برای اعمال تحریم‌ها علیه مسکو و روند ارائه تسلیحات سنگین به کیف، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو را مستقیماً درگیر این درگیری نظامی کرده است، اما در نهایت این مداخله نتیجه‌ای نداشته است. .

نخست وزیر مجارستان در سخنرانی اخیر خود افزود که اکنون وضعیتی به وجود آمده که انگار در خودرویی نشسته ایم که لاستیک های آن پنچر شده است.

وی با بیان اینکه غرب به جای اینکه به برتری در میدان نبرد در اوکراین فکر کند، اکنون باید روی دستیابی به صلح از طریق مذاکره تمرکز کند، گفت: روندهای کنونی جهان مطابق میل ما پیش نمی رود.

D MTI20220723011 scaled خبر اولیه

اوربان همچنین هشدار داد که این درگیری می تواند به راحتی به برتری غرب پایان دهد و نظم جهانی چند قطبی ایجاد کند.

نخست وزیر مجارستان تاکید کرد: باید تلاش کنیم غرب را متقاعد کنیم که استراتژی جدیدی اتخاذ کند. درگیری زمانی پایان می یابد که آمریکایی ها و روس ها به توافق برسند.

لازم به ذکر است که مجارستان تاکنون از ارسال سلاح به اوکراین خودداری کرده است. همچنین مقامات این کشور از پیشنهاد بروکسل در زمینه جیره بندی گاز برای توقف تدریجی عرضه گاز از مسکو انتقاد کردند.

اوربان چند هفته پیش گفت که اتحادیه اروپا با تحریم های عجولانه خود به ریه های خود شلیک کرده است.

همزمان با تشدید تنش ها بین روسیه و اروپا، وزیر خارجه مجارستان نیز چند روز پیش به مسکو سفر کرد تا درباره خرید گاز بیشتر مذاکره کند و اطمینان حاصل کند که کشورش ذخایر کافی برای زمستان دارد.

  واردات 2000 خودرو در مناطق آزاد

وی به خبرنگاران گفت: تحویل این میزان گاز طبیعی اضافی به اروپا بدون منابع روسیه غیرممکن است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید