مجری توهین شده «مژدونارودن» به سعدی و حافظ

گروه فرهنگی رجانیوز: از روز گذشته عکسی در فضای مجازی منتشر شده است که در این عکس دو مجسمه از ادبیات نامدار ایران دیده می شود. رنگ قرمز روی صورت این مجسمه ها پاشیده شده و تصویر در فضای مجازی پیچیده است.

پوریا زارعیانی گوینده کانال منوتو نیز این عکس را توییت کرده و در توضیح آن نوشته است: «آخوند غرق در خون».

پوریا ظاهراً مشاهیر بزرگ ادبیات ایران را نمی شناسد. این مجسمه ها در شهر قشم و در باغ معروف نصب شده اند. یکی متعلق به حضرت سعدی شیخ اجل و استاد کلام و دیگری نیم تنه حافظ.

گاهی میل به دستیابی به خوراک رسانه ای برای اهداف شوم آنقدر زیاد است که مردم حتی توانایی شناخت مشاهیر بزرگ ایران را ندارند، این حرکت و این توهین واقعاً توهین به تاریخ و فرهنگ ایران است.

شاید در چنین مواردی نیت و دشمنی افرادی چون پوریا زارزی و رسانه هایی مانند «انسان و دو» و شبکه های «بین الملل» با ملت و فرهنگ ایران روشن شود.

فراموش نکنیم که این مجسمه ها متعلق به جامعه ایران است و با هزینه بیت المال ساخته و نصب شده است. هرگونه تعرض به این مجسمه ها به سرمایه مردم آسیب وارد می کند.

%D8%B5 خبر اولیه

علاوه بر این در اقدامی دیگر رنگ قرمز بر روی مجسمه پروین اعتصامی ریخته شد. پروین اعتصامی از شاعران و نام آوران تاریخ ادبیات ایران است. این اقدام معترضان نشان می دهد که آنها واقعاً هیچ آشنایی با بزرگان و بزرگان این دیار ندارند. پروین اعتصامی به عنوان پرآوازه ترین شاعر ایران شناخته می شود و روحیه استبداد ستیزی و مخالفت با ظلم و ستم ستمگر و حمایت و ابراز همدردی و همدردی با محرومان و مستضعفان از مهم ترین ویژگی های وی است.

  تغییرات در توزیع و اعزام زائران عتبات

%D8%AB خبر اولیه

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید