مجلس در حال پیگیری قانون آزادسازی واردات خودرو در بودجه 1401 است

9284 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی گفت: دولت در لایحه بودجه 1401 چشم انداز معتبری را برای صنعت خودرو ترسیم نکرده و نقش موثری در حمایت از زنجیره خودروسازی نداشته است. کلان و دولتی هستند در ردیف بودجه بودجه دولتی برای آنها گزارش نشده و به عنوان درآمد و هزینه مدیریت می شود. از سوی دیگر سیاست های غلط، شرکت های خودروسازی را به شرکت های زیان ده تبدیل کرده است، به طوری که زیان انباشته خودروسازان به 85 هزار میلیارد تن رسیده و به ارگان های دولتی نیز بدهکار هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، فروش و توزیع خودرو به قید قرعه باعث ایجاد 200 هزار میلیارد اجاره فولاد شده است، ضمن اینکه عرضه خودرو بر اساس قیمت تمام شده به اضافه سود منطقی، تقاضای واقعی بازار را ایجاد می کند و خودرو را به مصرف کننده خوبی تبدیل می کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خودروسازان پس از جبران ضرر و زیان باید کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند، گفت: آزادسازی واردات خودرو یکی از راه هایی است که می توان بین خودروهای داخلی و رقابت سالم به آن دست یافت. توسط خارجی ها ایجاد شده است.

میر تاج الدینی اذعان داشت: در این راستا وزیر صمت مجموعه ای از سیاست ها را در نظر گرفت و همه این موارد را در آن دید، بنابراین اگر رویکرد ایشان حمایت از خودروسازی کشور و آزادسازی واردات خودرو باشد، ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد. سابق.

وی افزود: در بودجه 1401 نیز برای نجات صنعت خودرو از ضرر و زیان و آزادسازی واردات خودرو به صورت کنترل شده تلاش می کنیم.

  انعقاد قرارداد ساخت کمپرسور جمع آوری گاز از پالایشگاه ها توسط متخصصان ایرانی

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا عدم ذکر واردات خودرو در بودجه 1401 به معنای لغو واردات خودرو است، گفت: صحن مجلس باید زمینه را برای واردات فراهم کند. خودروهای داخل کشور

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده قطعات خودرو در زنجیره واقعی صنعت خودرو، به جای قیمت سفارشی، می توان خودرو را بر اساس قیمت تمام شده عرضه کرد. علاوه بر رانتی که ایجاد می‌کند، قیمت‌گذاری اجباری باعث ضرر خودروسازان و فروشندگانی می‌شود که از رانت موجود سود می‌برند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای افرادی که واقعاً به خودرو نیاز ندارند، فراهم می‌کند. این افراد با گرانفروشی خودرو نیز باعث تقاضای غیرواقعی در بازار خودرو می شوند.

منبع: اخبار خودرو

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید