مجلس هیچ قانون و تصمیمی در مورد فروش خودرو در بورس ندارد. ما با سازوکار فعلی موافق نیستیم

16803 خبر اولیه

به گزارش خودرو، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص اظهارنظر مدیرعامل سایپا مبنی بر اینکه فروش خودرو در بورس کالا بر اساس ضوابط مجلس بوده است، گفت: مجلس قانون نداشت. یا تصمیم در مورد فروش خودرو در بورس.

نماینده مردم زنجان و طارم در شورای اسلامی تصریح کرد: حتی ما با شرایط فعلی مخالف فروش خودرو در بورس هستیم چرا که اکنون تقاضا زیاد و عرضه بسیار محدود و کم است، بنابراین با مدیریت این موضوع از سوی شرکت سازنده، سود حاصل از فروش خودرو در بورس به جیب خودروسازان می رود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: یا باید جلوی فروش خودرو در بورس گرفته شود زیرا به دنبال این هستیم که خودروهای داخلی به هیچ وجه در بورس فروخته نشوند یا اگر این خودروها به هر دلیلی فروخته شوند سود بیشتر از سود و قیمت معقول خواهد بود، خودروها باید به دولت پرداخت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در گفت و گو با خانه ملت افزود: اگر سود بیش از سود و قیمت معقول خودروها به حساب دولت در بورس برود، انگیزه افزایش قیمت خودرو در بازار بورس وجود دارد. بازار سهام توسط سازنده از بین خواهد رفت، در واقع با این مکانیسم تولیدکننده انگیزه ای برای تعیین قیمت خودرو در بورس نخواهد داشت.

پایان/

  تاجگذاری مجدد تاج / بازگشت بنیانگذار وضع موجود برای تغییر وضعیت موجود! / بیماری قلبی باعث شرک دوباره می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید