مجله آمریکایی هیل: بی باکی ایران نگران کننده است

حمله اخیر به اربیل نشان داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دیگر حتی به خود زحمت نمی دهد از طریق شبه نظامیان عراقی اقدام کند و مستقیماً وارد عمل می شود.

به گزارش رجانیوس، یک نشریه آمریکایی به شدت از درماندگی و درماندگی بایدن در برابر ایران انتقاد کرد و نوشت: ایران آنقدر قدرتمند شده که اکنون شخصا وارد عمل شده است.

هیل در مقاله ای به قلم مایکل روبین در انتقاد از سیاست های بایدن نوشت: زمان پایان دادن به این جنگ برای همیشه فرا رسیده است. این رئیس جمهور بایدن بود که دستور خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را صادر کرد. اگرچه خروج پر سر و صدا ایالات متحده به وعده انتخاباتی خود عمل کرد، اما این یک اشتباه بزرگ در سیاست خارجی بود. به اوکراین نگاه نکنید: ولادیمیر پوتین دریافته است که خروج ایالات متحده به معنای عدم تمایل به ایستادگی در برابر او است.

در این میان ایران از فرصت استفاده می کند. تهران همچنان به فریب دیپلمات های آمریکایی در مذاکرات هسته ای وین ادامه می دهد و در عین حال به حمایت از شبه نظامیان حوثی علیه تولیدکنندگان نفت در عربستان سعودی و امارات متحده عربی و تشدید بحران انرژی کمک می کند. در سراسر جهان در حال گسترش است.

حمله اخیر به اربیل نشان داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دیگر حتی به خود زحمت نمی دهد از طریق شبه نظامیان عراقی اقدام کند و مستقیماً وارد عمل می شود.

کشورهای منطقه می دانند چه چیزی در انتظار آنهاست. چون قبلا دیده بودند. توافق هسته ای 2015 منجر به افزایش خشونت های منطقه ای شد، اما اکنون چشم انداز جهانی تغییر کرده و خطرات آن بیشتر است. ایالات متحده در حال پذیرفتن ریسک بزرگی است، بنابراین به جای پایان دادن به “جنگ های بی پایان”، ممکن است جبهه های جدیدی در آستانه گشایش قرار گیرند، همه اینها به خاطر سیاست های بایدن است.

  ابتکار مذاکرات وین در دست ایران است

دیدگاهتان را بنویسید