مجوز افزایش 10 برابری سرمایه شستا صادر شده است

سرمایه شستا به میزان 1052 درصد از دارایی های مازاد تجدید ارزیابی بورس افزایش یافت.

به گفته رجانیوس؛ بر اساس اطلاعیه اداره نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس، شرکت شستا مجاز به افزایش سرمایه 1052 درصدی است.

در اعمال قانون بازار اوراق بهادار مصوب دی ماه 84، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت سهامی عام برای سرمایه گذاری های اجتماعی در سازمان بورس مورد توجه قرار گرفت. براساس بررسی های انجام شده، مواردی مبنی بر عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه در هنگام انتشار سهام در نظر گرفته نشده و افزایش سرمایه با مشخصات زیر و طبق قوانین و مقررات مربوطه از سوی این سازمان بلامانع است.

سرمایه جاری 142 هزار میلیارد ریال، تعداد سهام برای انتشار 1494 میلیارد و 13 میلیون و 456 هزار سهم، ارزش اسمی هر نام یک هزار ریال، میزان افزایش سرمایه 149 هزار و 401 میلیارد تن، منبع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های مازاد و موضوع افزایش سرمایه به منظور اصلاح ساختار مالی به منظور اجرای مفاد ماده 14 قانون حداکثر استفاده از ظرفیت تولید و خدمات کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب 6 اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی. ، 1998

لازم به ذکر است امکان افزایش سرمایه تا 60 روز پس از صدور این مجوز وجود دارد، عدم افزایش سرمایه در مدت تعیین شده موجب لغو این مجوز می شود و این امر مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان می باشد.

همچنین بر اساس ماده 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار در سازمان برای حصول اطمینان از رعایت مقررات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطلاعات و همچنین تایید مزایا، تضمین سودآوری یا مشاوره و شخصی سازی شرکت یا طرح مربوط به اوراق بهادار توسط سازمان ارزیابی نشده است.

  دست دولت قبل همیشه در جیب بانک مرکزی بود

دیدگاهتان را بنویسید