مجوز فروش و واگذاری به شرکت پارس خودرو صادر شد

13425 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، حسین قربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری خودروسازی سایپا گفت: وزارت دفاع درخواست صدور مجوز برای پارس خودرو زیرمجموعه سایپا را داشت که در چندین جلسه مطرح و برجسته شد. اولویت شرکت های ایران خودرو و سایپا واگذاری مدیریت این دو شرکت از دولت است که مقدمه لازم برای آن حذف قیمت گذاری اجباری محصولات آنهاست.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: ابتدا باید سهام این دو شرکت واگذار شود تا قفل مالکیت آنها باز شود.

قربان زاده تصریح کرد: پس از اصرار وزارت حراست بر واگذاری پارس خودرو، مقرر شد تعهدات مشخصی در خصوص واگذاری این دو شرکت نهایی شود که روز گذشته بین سازمان خصوصی سازی، سازمان نوسازی صنایع منعقد شد. و توسعه و معاونت سکوت وزارت حمل و نقل.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، استراتژی توسعه صنعتی صنعت خودرو با افق 10 ساله باید تا پایان باخمن به طور رسمی منتشر شود تا همه فعالان این صنعت از چشم انداز این صنعت و قابل پیش بینی بودن آن مطمئن باشند. متغیرهای آن و تمامی محصولات ایران خودرو و سایپا تا پایان سال از قیمت گذاری اجباری خارج و تا پایان سال واگذاری سهام تودلی به دو شرکت انجام شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با «شادا» افزود: با این شرایط و تعهداتی که به صورت مکتوب از سوی وزارت حراست ارائه شد، مجوز واگذاری پارس خودرو از زیرمجموعه های سایپا توسط سازمان خصوصی سازی صادر شد. با توجه به اینکه پارس خودرو سهم مستقیم دولت محسوب نمی شود، هیئت مدیره و مجمع عمومی شرکت سایپا در مورد نحوه واگذاری و ارزش گذاری آن تصمیم گیری می کنند.

  تست: تقسیم بندی و اختلاف در تیم ملی دروغ است/ سریع کار کردم و فشاری روی من نبود

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید